Dom i Wnętrze

W rattanowym stylu, czyli w romantycznym stylu

Rattan to materiał, który zyskuje kolejną odsłonę we współczesności. Znany był od dawna i wykorzystywany do tworzenia przepięknych przedmiotów. Takich, które łączyły artyzm, doskonałe rzemiosło i inspiracje naturą. Dzisiaj ekologiczny styl bycia oraz powrót do tego, co przyrodnicze, sprawia, że na nowo pokochaliśmy rattanowe cuda. Najchętniej umieszczamy je w ogrodach oraz we wszelkich strefach domowych otwartych na uroki świata zewnętrznego, jak balkony, tarasy, ogrody zimowe.

Meble rattanowe

Gdzie szukać przedmiotów i inspiracji rattanowych? Na przykład tutaj: gardenspace.pl. Przekonamy się, że rattanowe meble oraz dodatki mogą prezentować się klasycznie, ale też awangardowo. Głębokie fotele z rattanu to przykład tradycyjnego wzornictwa. Natomiast designerskie krzesła rattanowe na metalowych nogach to już zwrot w kierunku nowoczesności.

Meble rattanowe mogą stanąć w każdym niemal miejscu przeznaczonym do wypoczynku na świeżym powietrzu. Ale chyba najładniej zaprezentują się na drewnianej werandzie, udekorowanej rodzimymi roślinami w doniczkach (także rattanowych). W takim miejscu romantyczny i nostalgiczny klimat pojawi się od razu.

Poduchy na meble rattanowe

Meble rattanowe będą wyglądać jeszcze ładniej, gdy udekorują je poduszki dekoracyjne. Dobrane do kolorystyki, którą chcemy wyeksponować. Ale oprócz poduszek ozdobnych warto  zainwestować też w poduchy na meble rattanowe. Najlepiej w te wykonane z poliestru impregnowanego teflonem, który nie wchłania wilgoci oraz zanieczyszczeń. Wnętrze takiego siedziska zrobiono z miękkiej pianki tapicerskiej o dużej gęstości. Poduchy są więc odporne na odkształcenia pod wpływem nacisku.

Rattanowe dodatki dekoracyjne

Romantyczny styl rattanowy z nutką retro podkreślą dodatki dekoracyjne wykonane z tego materiału. Donice, które staną się najlepszą ramą dla kwiatów. Kosze rattanowe, które pełnić mogą funkcję pojemników na różności. Lampiony z rattanu, które umożliwią szczególnie zadbanie o wieczorny nastrój.

am-browser.net https://artexint.com.pl/dusza-przemyslu-w-twoim-domu-kluczem-sa-meble-loftowe/ efoxstory.com