Dom i Wnętrze

O drewnianych domach słów kilka

Drewniane domy stały się w ostatnich latach niezwykle popularne w naszym kraju – wynika to po części z ich ceny, jak również z krótkiego czasu ich budowy. Czy taki dom spełni nasze oczekiwania o wymarzonym miejscu do życia? Zdecydowanie tak – warto poznać szczegóły!

Dlaczego o drewnianych domach zrobiło się tak głośno?

Domy z drewna kojarzone są głównie ze Skandynawią – w Polsce jednak nie brak ich miłośników! Budowa drewnianych domów jest dzisiaj prostsza niż kiedykolwiek wcześniej za sprawą licznych firm oferujących zarówno nowoczesne projekty, jak i kompleksowe wykonanie.

Projekty drewnianych domów dostosowane są do dzisiejszych klientów – takiego zdania są sami architekci. Dbają oni o to, aby domy były przestronne, pełne naturalnego światła. Wśród najczęściej wybieranych wymienia się bez wątpienia domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak również domy piętrowe. Zazwyczaj schemat rozłożenia pomieszczeń jest podobny: na parterze znajduje się kuchnia, jadalnia, salon i WC, na piętrze czy poddaszu są sypialnie, WC i łazienka. Gdzie dostaniemy interesujące projekty domów z drewna? Z pewnością wiele z nich znajdziemy na stronie mawit.com.pl.

Jakie są zalety domów drewnianych? Pierwsza z nich to oczywiście ich cena – szacuje się, że taki dom może być nawet o 35% tańszy niż dom murowany o podobnej powierzchni. Dzięki takim oszczędnościom możemy przeznaczyć fundusze na lepsze doposażenie wnętrza. Z pewnością zaletą jest także sam czas budowy – domy szkieletowe wznosi się w kilkanaście tygodni.

Dla kogo przeznaczone są domy drewniane?

Na dom drewniany decydują się przede wszystkim młode osoby, które pragną żyć bardziej ekologicznie i jednocześnie pragnące uniknąć olbrzymich kredytów wiążących na wiele lat. Wybudowanie domu z drewna to idealne rozwiązanie dla nich.