Dom i Wnętrze

Trendy w wystroju łazienki w 2017

Planujesz remont lub wykończenie nowej łazienki w tym roku? Jeżeli zamiast listy noworocznych postanowień przygotowałeś listę prac remontowych i zakupów w marketach budowlanych, warto zaczerpnąć inspiracji z najnowszych trendów wystroju wnętrz. Jakie motywy i style będą dominowały w łazienkach w 2017 roku?

Zielono mi, szmaragdowo

Wiodącym trendem w wystroju wnętrz w tym roku będzie natura i wszystko, co z nią związane. Najpopularniejszym kolorem ma być zieleń, w najrozmaitszych odcieniach, zaś obok niej pojawią się też inne kolory ziemi: brązy, beże, szarości. Poza tym wciąż na topie jest elegancki granat i odcienie niebieskiego, zwłaszcza te przypominające kolor bezchmurnego nieba. Ci, którzy lubią bardziej intensywne barwy, mogą pokusić się o urozmaicenie wystroju elementami śliwkowego fioletu, czerwieni czy ciepłej żółtej lub pomarańczowej tonacji.

Kontrastowe połączenia

Drugim z trendów w 2017 roku będą kontrasty – zarówno kolorystyczne, jak też w zakresie materiałów  struktur. Łączenie bieli z czernią lub granatem czy szarości z czerwienią doda wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i wyrazistości. Decydując się na bardziej monochromatyczną łazienkę, możemy zastosować różnorodne faktury, np. lśniące, gładkie płytki ceramiczne obok matowych czy nawet lekko chropowatych frontów mebli (lub odwrotnie). Coraz większą popularność zyskują również wypukłości i przestrzenne płytki 3D, które tworzą intrygujący, ciekawy efekt nawet przy jednolitej kolorystyce.

Przytulne oświetlenie

Nawet najładniejsze kolory i najbardziej efektowne rozwiązania mogą wypaść niekorzystnie przy nieodpowiednim świetle. Zamiast jednego żyrandola czy kinkietu lepiej zamontować kilka mniejszych źródeł światła (dobrze sprawdzą się tu małe lampki LED), które odpowiednio podkreślą wybrane elementy wystroju i nadadzą całości przyjemny klimat, idealny dla relaksującej kąpieli. Pożądanym elementem, mieszczącym się w trendach nawiązujących do bliskości przyrody, jest też okno w łazience, przez które wpada naturalne dzienne światło. Niestety, takie rozwiązanie nie jest dziś zbyt powszechne w nowym budownictwie – oknem łazienkowym mogą się cieszyć przede wszystkim  mieszkańcy starszych kamienic lub domów wolnostojących.

Beton, drewno i metale

Wśród materiałów wykończeniowych na ściany i podłogi króluje drewno (gatunki odporne na wilgoć, jak np. dąb, modrzew czy tek), a także kamień, beton i metale. Drewniana podłoga czy listwy na ścianach lub nawet obudowa wanny sprawi, że łazienka zyska wygląd domowego spa. Beton architektoniczny czy marmur stworzy natomiast klimat wyrafinowanego luksusu – dobrze jest połączyć je z elementami metalowymi w ciemniejszej kolorystyce. Zamiast naturalnych materiałów, które mogą generować dość duże koszty, warto zastosować płytki ceramiczne np. http://www.paste-group.pl/), które doskonale imitują zarówno beton, jak też marmur czy drewno, a przy tym są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu i konserwacji.

https://artexint.com.pl/dusza-przemyslu-w-twoim-domu-kluczem-sa-meble-loftowe/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://absenting.com.pl/przemyslowy-szlif-w-twoim-domu-sekret-mebli-loftowych/