Dom i Wnętrze

Funkcjonalne wnętrza – jakie dodatki je odmienią?

Każdy z nas pragnie mieszkać wygodnie i komfortowo. Niestety, nasz domy i mieszkania powinny być również funkcjonalne, o czym zazwyczaj zapominali producenci mebli i wyposażenia wnętrz. Na szczęście i to się zmienia – młodzi projektanci i designerzy szukają rozwiązań, które pozwalają łączyć funkcjonalność i wygodę w jednym. Jakie meble i dodatki odmienią nasze wnętrza i wpłyną na jakość życia?

Podstawą są wygodne meble – dawniej popularnie było kupowanie elementów jednego zestawu wypoczynkowego. Współcześnie projektanci proponują znacznie ciekawsze rozwiązania, szczególnie dla małych pomieszczeń. Zamiast obszernych kanap i foteli warto spojrzeć na propozycje jakie daje nam skandynawski design. Umiłowanie do prostoty i stonowanych kolorów jest w tym przypadku kluczowe!

Prosta kanapa, wygodny fotel

Niezwykle modne jest ostatnio połączenie wygodnego, obszernego fotela z wysokim zagłówkiem z prostą, wręcz minimalistyczną kanapą w stonowanych kolorach szarości. Kontrastem dla niej będzie tapicerka fotela, najczęściej turkusowa lub różowa. Taki zestaw zapewnia wygodę, odpowiednią ilość miejsca dla gości ale również ciekawy wystrój pomieszczenia.

Nie zapominaj!

Ciekawym pomysłem jest także wykorzystanie niewielkich tablic kredowych – są one dostępne w formie tabliczek w kształcie serca, domku. Świetnie nadają się do pozostawiania krótkich wiadomości dla bliskich. Jeśli niewielka tabliczka nie jest tym, czego szukamy, zamiast niej możemy wykorzystać farby kredowe i ze ściany w kuchni czy pokoju dziecka zrobić powierzchnię idealna do rysowania kredami. Farby takie znajdziemy w sklepach producentów.
Szukasz pomysłów na nietuzinkowe wnętrza? Sprawdź co zaproponuje CI jedna z najlepszych pracowni wnętrzarskich – architektura wnętrz Monostudio Kraków.

https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ https://podlasie24.pl/blok-promocyjny/jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodowe-przewodnik-dla-poczatkujacych-20240429140745 https://boo.pl/dlaczego-warto-wykupic-ubezpieczenie-szkolne-dla-swojego-dziecka/