Dom i Wnętrze

Wymagania odnośnie foteli biurowych

Wygodny fotel to podstawa w każdym biurze. Zwiększa on bowiem komfort pracy, a co za tym idzie również jej wydajność. Z tego względu wybór wygodnego fotela biurowego leży w interesie nie tylko pracownika, ale także pracodawcy.

Wymagania wobec foteli

Warto zauważyć, że pracodawca nie ma pełnej dowolności jeśli chodzi o wybór foteli biurowych. Istnieje bowiem rozporządzenie określające dosyć dokładnie jakie powinny być fotele biurowe.

W rozporządzeniu tym nie są dokładnie określone wymiary fotela, bo jak wiadomo, dla osób o różnym wzroście, różne rozmiary będą odpowiednie. Istnieje więc jedynie zapisek mówiący o tym, że fotele biurowe muszą zapewniać wygodę, a także, co nie mniej ważne, pełną swobodę ruchów.

Istnieje także wymóg odnośnie możliwości regulowania foteli. Fotele biurowe muszą mieć regulowaną wysokość przynajmniej w zakresie 40-50 centymetrów. Również musi istnieć możliwość regulacji oparcia. W tym przypadku zapiski mówią o 5% regulacji jeśli chodzi o pochylenie do przodu i 30% do tyłu.

Fotele biurowe – fotele obrotowe

W rozporządzeniu istnieje również jasny zapis o tym, że fotel biurowy musi być fotelem obrotowym. Koniecznie musi istnieć możliwość obrócenia się na fotelu o 360 stopni. Ważnym zapiskiem jest również ten o pięciu podporach, jakie musi posiadać fotel obrotowy. Rzecz w tym, że bez dwóch zdań bardzo ważną cechą wszystkich foteli biurowych jest stabilność. Zapewnia ona bowiem pełną wygodę, a także bezpieczeństwo pracy, które jest nie mniej ważne od komfortu.

https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ zobacz https://beesafe.pl/porady/zniesienie-wspolwlasnosci-samochodu/