Dom i Wnętrze

Taras w paryskim stylu

Kiedy chcemy mieć kawałek paryskiego świata na własnym tarasie, zdecydujmy się na wyrafinowaną i pomysłową aranżację. Taki właśnie jest francuski styl – elegancki i finezyjny, nie do końca poważny. Romantyczny i sprzyjający miłości od pierwszego wejrzenia. Taki też ma być nasz paryski taras – zachwycający i zaskakujący. Nasze stylizacje ogrodowe nie znają przecież granic.

Montmartre za oknem

Kawiarniany świat Montmartre. Dookoła sztuka, która odkrywa tajemnicze zakamarki duszy. Zachwycające malarstwo na każdym kroku i interesująca architektura. Urocze kawiarenki, w których zakochani wyznają sobie miłość.

Taki klimat możemy naśladować na naszym tarasie. Pomogą nam w tym interesujące meble na taras. Malowane meble metalowe to bezpośrednie nawiązanie do francuskich, klasycznych, zdobionych metalowych stołów. Do tego krzesła jak z paryskiej kawiarni – z okrągłymi siedzeniami i wygiętymi oparciami.

Sztuka na tarasie

Jeśli tylko mamy taką możliwość, wprowadźmy na tarasie element sztuki. Może to być interesująca rzeźba albo kolekcja figurek, którym nie zaszkodzi przebywanie na zewnątrz, bo ustawimy je na specjalnej półce stojącej pod zadaszeniem.

Romantyczne oświetlenie

Wieczorem niech taras rozbłyśnie jak ulica na obrazie van Gogha Taras kawiarni w nocy, który mistrz namalował podczas swojego pobytu w Arles. Zadbajmy o efektowne oświetlenie. Drobne lampki udekorują naszą przestrzeń jak małe świetliki rozwieszone na niebie. Wcale nie musimy umieszczać wszędzie motywu z wieżą Eiffla, żeby poczuć się jak w Paryżu. Lepiej odtworzyć sam klimat tego miasta sprzyjającego zabawie i miłości.

Namalujemy w ten sposób ogród światłem, w dzień i w nocy. Niczym francuscy impresjoniści odsłaniać będziemy zmieniające się pod wpływem światła oblicze miejsca. Stworzymy efektowne iluminacje ogarniające całą przestrzeń tarasu. Kiedy indziej zawiesimy lampiony, które wyczarują nastrój intymności i miłości.

https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ zobacz