Dom i Wnętrze

Sprytne schowki w mieszkaniu – zyskaj dodatkowe miejsce!

Przechowywanie dobytku, szczególnie w mieszkaniach blokowych, z czasem może stać się problematyczne. Powiększający się dobytek zaczyna sprawiać problem, a my sami do wyboru mamy dokupienie kolejnych szaf czy regałów, lub też pozbywanie się starych przedmiotów na rzecz nowych. Na szczęście projektanci mebli przekonują, że wcale nie musi tak być – wystarczy jedynie odpowiednio dobrany mebel!

Łóżka, pufki…

Wśród najczęściej kupowanych mebli o podwójnym zastosowaniu wymienia się najczęściej łóżka z komorami wewnątrz. Projektanci łóżek poszli o krok dalej, proponując nie tylko klasyczne komory, ale przede wszystkim eleganckie szuflady, zwieńczone okuciami uchwytami. Takie szuflady doskonale wpasowują się w bryłę łóżka, nadając mu niepowtarzalnego wyglądu.
W przypadku komór wewnętrznych producenci zaopatrzyli większość modeli łóżek w podnoszone stelaże. Są one podnoszone za pomocą siłowników gazowych, przez co konstrukcja jest lekka i nie wymaga używania siły.

Innym rozwiązaniem są pufy otwierane – to doskonały przykład podwójnej funkcjonalności mebla. Przede wszystkim są one niezastąpione, kiedy w odwiedziny wpadają niezapowiedziani goście. Pufki są wygodnymi siedziskami, dodatkowo w ich wnętrzu przechowywać możemy kable, ładowarki czy baterie.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Barowy stół kuchenny i dwa taborety ital-system.pl am-browser.net