Dom i Wnętrze

Odpoczynek w ogrodzie

Czerwiec, lipiec i sierpień to idealne miesiące do tego, aby odpoczywać w naszym ogrodzie. Nie ma znaczenia, czy ogród jest duży czy mały – przekonują o tym przede wszystkim architekci wnętrz. Istotne jest jednak, aby był on odpowiednio zaaranżowany: znalazły się w nim meble ogrodowe, stolik, kwiaty, niewielkie dodatki. Od czego zacząć aranżowanie ogrodu?

Pierwszym krokiem jest oczywiście decyzja, czy meble ogrodowe mają znajdować się na trawie czy też na specjalnie wybrukowanym podeście. W pierwszym przypadku warto pamiętać o wysianiu gęstej trawy lub też skorzystaniu z gotowych rolek trawy. Jeśli zależy nam na podeście wykorzystajmy kostkę brukową lub deski kompozytowe (te ostatnie doskonale imitują naturalne drewno, nie ma dodatkowo potrzeby ich konserwowania.

88-64-1428671481_b69f4bbe21f3f7e6

Jakie meble wybrać?

Wśród wielu dostępnych modeli mebli ogrodowych warto zastanowić się przede wszystkim nad meblami z technorattanu. Technorattan to tworzywo syntetyczne, do złudzenia przypominające klasyczny rattan. Ten ostatni znajduje się obecnie pod ochroną, stąd też wynikła potrzeba znalezienia tworzywa podobnego, jednocześnie nie zagrażającego środowisku naturalnemu. Technorattan dostępny jest w wielu kolorach – od jasnego beżu aż po czarny. Materiał ten jest odporny na wnikanie brudu, działanie wilgoci czy pleśni, jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Jego zaletą jest również lekkość – meble technorattanowe bez trudu przeniesiemy z miejsca na miejsce.
Wśród licznych mebli technorattanowych znajdziemy krzesła, stoły, leżanki ogrodowe, kosze, pufy i wiele innych.
Aby miejsce do odpoczynku było eleganckie warto zadbać też o to, aby w pobliżu znalazły się kwiaty. Tu wybór jest olbrzymi, jeśli jednak nie posiadamy umiejętności ogrodniczych warto zastanowić się nad kupnem gotowych sadzonek lawendy, goździków, czy ziół (melisa, szałwia, mięta).

am-browser.net ital-system.pl https://artexint.com.pl/dusza-przemyslu-w-twoim-domu-kluczem-sa-meble-loftowe/