Dom i Wnętrze

Nietuzinkowy wygląd salonu – stwórz miejsce do odpoczynku!

Salony i pokoje dzienne to miejsca, gdzie chętnie czytamy książki, zasiadamy do porannej kawy, ale też przyjmujemy gości i wiele innych. Warto zadbać o to, aby pomieszczenie to było odpowiednio urządzone i dopasowane do naszych potrzeb. Od czego zacząć?

Bez wątpienia podstawą jest dobranie odpowiedniego kompletu wypoczynkowego lub po prostu mebli, które zapewnią nam wygodę siedzenia i leżenia. Mogą być to kanapy, wielkie pufy, ale również masywne fotele z wysokimi oparciami. Wybierajmy grube materiały obiciowe – będą one odporne na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. Warto również dodać, że grube sploty są obecnie najmodniejszym trendem! Kanapy i sofy możemy uzupełnić poprzez narzucenie na nie pledów, najlepiej w etniczne wzory. Szukajmy krzeseł o drewnianych stelażach i prostych konstrukcjach – one również są obecnie najmodniejsze.

Postaw na detale!

To niewielkie ozdoby tworzą wyjątkowe pomieszczenia! Ciekawym sposobem na urozmaicenie przestrzeni salonu czy jadalni będą krzesła z kołatką. Wyróżnia je metalowy element zamieszczony na tylnej ścianie oparcia. Taki detal z pewnością sprawdzi się w przestronnych pomieszczeniach, przywodząc na myśl eleganckie sale balowe. Ciekawym uzupełnieniem wnętrza mogą być oczywiście również zdjęcia, grafiki, niewielkie wazony o prostym designie.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ zobacz zobacz