Dom i Wnętrze

Stary parkiet w salonie – renowacja czy może wymiana?

Jednym z pomieszczeń, w którym parkiet można spotkać najczęściej, jest salon. Co w sytuacji, gdy pojawiły się na jego powierzchni pierwsze uszkodzenia mechaniczne? Jak pozbyć się zarysowań? Czy zawsze konieczna jest wymiana całego parkietu?

Renowacja podłóg to szerokie zagadnienie. Na rynku działa sporo firm zajmujących się przeprowadzaniem takich prac. Jeżeli zauważyłeś pierwsze zarysowania na parkiecie, to nie zawsze konieczne będzie wymiana całej posadzki. W tym przypadku najlepiej zdać się na pomoc specjalistów, którzy będą w stanie podpowiedzieć najlepsze rozwiązanie.

Cyklinowanie co 5 lat?

Odnawianie drewnianych podłóg jest niezbędne, aby prezentowały się one nienagannie. Takie prace należy przeprowadzać co kilka lat. Jeżeli np. parkiet został położony w biurze, a to – jak wiadomo – jest intensywnie użytkowane, to prawdopodobnie już po 5 latach konieczne będzie przeprowadzenie prac renowacyjnych. Inaczej w przypadku salonu – w takim pomieszczeniu parkiet może być użytkowany nawet przez 10 lat.

Jeżeli położyłeś parkiet w salonie wiele lat temu, a teraz zauważyłeś, że pojawiło się na nim wiele uszkodzeń, to czas zastanowić się nad jedną z dwóch opcji, czyli renowacji lub wymiany posadzki. Pierwsze rozwiązanie jest tańsze, ale parkiet nie może być doszczętnie zniszczony. W takiej bowiem sytuacji konieczne jest usunięcie pierwszej, uszkodzonej warstwy i przeprowadzenie m.in. lakierowania.

Poradź się specjalistów

Nie wiesz, czy parkiet w twoim mieszkaniu będzie można odświeżyć, czy też konieczne będzie przeprowadzenie jego wymiany? Poradź się specjalistów. Przykładowo fachowcy z firmy „Makowiecki Stolarstwo” – przed przystąpieniem do prac – zawsze dokonują niezbędnych ustaleń z klientem. W ten sposób możliwe jest określenie oczekiwań właścicieli mieszkania i ich sprostaniem im – klient otrzymuje dokładnie to, czego oczekiwał.

https://zyciesiedleckie.pl/pl/377_polecamy/45176_jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-szkolne-poradnik-dla-rodzicow.html zobacz https://radioemaus.pl/aktualnosci/jakie-ubezpieczenie-samochodowe-wybrac-dla-starszych-pojazdow/