Dom i Wnętrze

Minimalizm w ogrodzie

Styl minimalistyczny od kilku sezonów święci triumfy. Designerzy i architekci dążą do osiągnięcia idealnej harmonii nieskomplikowanych kształtów już nie tylko w projektach budynków i ich wnętrzach, ale również w ogrodach. Jakie meble ogrodowe dopełnią minimalistycznej wizji i staną się częścią spójnej całości? Sprawdź!

Moda na oszczędność

Styl minimalistyczny ma swoje korzenie w Japonii. To właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni wykształciło się zamiłowanie do niemal ascetycznej prostoty, idealnej harmonii i ładu. We wnętrzach, podobnie jak i w ogrodach zaprojektowanych według minimalistycznej konwencji, próżno szukać wymyślnej ornamentyki i intensywnych, rażących barw. Zamiast nich na piedestale stoi geometria, jasne, przejrzyste układy i stonowane barwy. Ponadto, projektanci tworzący w minimalistycznym duchu dążą do osiągnięcia maksymalnej użyteczności – meble, wnętrza i przedmioty codziennego użytku mają służyć użytkownikowi w praktyczny sposób.

Mistrzostwo prostej formy

Meble spełniają ważną funkcję w minimalistycznych ogrodach. Ich forma podkreśla charakter całej aranżacji i sprawia, że zwyczajna przestrzeń staje się miejscem spotkań, odpoczynku i wyciszenia. Aby uzyskać pożądany efekt, przy wyborze mebli w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na materiał. Surowe, chłodne aluminium będzie nie tylko ciekawie przełamywało żywą, soczystą zieleń, ale również będzie odporne na działanie czynników zewnętrznych. Stół aluminiowy do ogrodu albo kanapa o modułowej konstrukcji z metalu mogą być wystawione na działanie promieniowania UV, skrajnych temperatur oraz opadów, bez szkody dla ich powierzchni. Dla minimalistów, oprócz estetycznej powierzchowności, ważna jest jakość mebli. Meble ogrodowe ZUMM doskonale wpisują się w wyznaczniki modnego minimalizmu – nieskomplikowane bryły, dopracowane do perfekcji detale i elegancja to doskonałe uzupełnienie minimalistycznego, przydomowego otoczenia.

zobacz https://podlasie24.pl/blok-promocyjny/jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodowe-przewodnik-dla-poczatkujacych-20240429140745 https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/