Dom i Wnętrze

Zastosowania drzwi szklanych w pomieszczeniach

Wiadomym jest, że podstawowym zadaniem drzwi usytuowanych wewnątrz pomieszczeń jest przedzielenie dwóch pokoi czy obszarów. W zależności od przeznaczenia samego lokalu, drzwi wewnętrzne ze szkła będą miały nieco inne zadania do spełnienia.

Drzwi w domu

Niegdyś w domach królowały drzwi o ogromnych, ciężkich skrzydłach z drewna. Pięknie się prezentowały, jednak ich otwarcie i zamknięcie wymagało niemało siły. Następnie przyszła moda na lekkie i stosunkowo tanie drzwi z płyty wiórowej, która poza tym nie miała innych zalet – szybko się niszczyła i była zwyczajnie brzydka.
Obecnie coraz częściej w naszych domach wstawiamy, jako przegrody pomiędzy dwoma pokojami, drzwi szklane wewntrzne. Są one nie tylko piękne, ale też doskonale spełniają swoje podstawowe zadanie, czyli zapewniają intymność w pomieszczeniu. Jedną z wielu ich zalet jest ich duża wytrzymałość, są bowiem wykonane ze szkła hartowanego, którego nie uszkodzi byle przeciąg w domu.
W zależności od zastosowanego rodzaju i wzoru, drzwi mogą zasłaniać pomieszczenie tylko trochę, i wówczas możemy zastosować je aby oddzielić np. salon, ale możemy zdecydować się także na drzwi ze szkła barwionego lub szlifowanego w całości, co pozwala nam na wstawienie ich do łazienki.

W gabinecie

Szkło, zastosowane w pomieszczeniach, daje wrażenie czystości, chłodu i elegancji. Stąd też drzwi szklane wewntrzne są chętnie wstawiane w różnego rodzaju gabinetach lekarskich, kosmetycznych czy studiach masażu. Zapewniają pomieszczeniu odpowiednio profesjonalny design, łatwo się je myje, są doskonałym rozwiązaniem dla takich właśnie miejsc.
Gabinety najczęściej wyposażone są w drzwi szklane wewnętrzne ze szkła satynowego, czyli całkowicie matowego, które nie pozwala zaglądnąć do pomieszczenia, ale przepuszcza promienie słoneczne, więc pomieszczenie pozbawione okien jest dodatkowo doświetlone.

Biura i urzędy

Biura także coraz częściej wyekwipowane są w wewntrzne drzwi szklane. Z drzwi takich, oraz stosunkowo lekkich szklano – plastikowych ścianek da się łatwo i szybko postawić malutkie pokoiki – boksy. Wówczas firma nie musi inwestować funduszy w długotrwały remont, a każdy z pracowników ma zapewnioną ciszę potrzebną do pracy.
Drzwi i ściany takiej konstrukcji wykonane są ze szkła hartowanego, przezroczystego. Nie zaciemniają więc boksów, do których bez przeszkód dociera światło dzienne, a konkretnego pracownika łatwo jest odnaleźć bez konieczności otwierania każdych drzwi z osobna.

Sklepy i galerie handlowe

Sklepy i galerie także ograniczają przestrzenie dzięki zastosowaniu wewnętrznych drzwi szklanych. Są one wykonane ze szkła antywłamaniowego, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo towarom znajdującym się na terenie sklepu. Jednocześnie pozwalają niezdecydowanym klientom zaglądnąć do wnętrza i zorientować się, choć pobieżnie, w asortymencie.
Drzwi takie otwierają przestrzeń sklepu, zapraszając i nęcąc przechodniów licznymi atrakcyjnymi towarami.

Szkło jest materiałem nie tylko stosunkowo tanim, ale też ładnie wygląda i jest uniwersalne. Nic więc dziwnego, że drzwi szklane wewntrzne święcą triumfy i zyskują coraz szersze grono wielbicieli.

zobacz https://artexint.com.pl/dusza-przemyslu-w-twoim-domu-kluczem-sa-meble-loftowe/ Barowy stół kuchenny i dwa taborety