Dom i Wnętrze

Wyposażenie przedpokoju – jak zrobić to z głową?

Przedpokoje uważane są za pomieszczenia niezwykle problematyczne – są nie tylko nieforemne, ale i pozbawione naturalnego źródła światła. Najczęściej stawiamy w nich szafę czy szafki na buty, wieszak i lustro, skupiając się bardziej na innych częściach mieszkania. To błąd. Przedpokój może stać się piękną wizytówką każdego mieszkania!

Przede wszystkim: jasne kolory i światło

Aby odpowiednio wykorzystać przestrzeń przedpokoju konieczne jest zastosowanie odpowiedniej ilości światła oraz jasnych kolorów. Zalecane jest stosowanie podwieszanego sufitu i kilku źródeł światła w postaci żarówek LED-owych. Ściany przedpokoju powinniśmy pomalować jasnymi farbami, najlepiej z rozświetlającym pigmentem. Ściany możemy pokryć również tapetą o ciekawym wzorze – najciekawsze obecnie to te inspirowane lasem i naturalnymi deseniami.

W przedpokoju niebagatelną rolę odgrywają meble – to w końcu pomieszczenie w którym pozostawiamy okrycia wierzchnie oraz obuwie. W przedpokoju powinna znaleźć się szafa (najlepiej tworzona na wymiar) lub wieszak na kurtki. W przypadku niewielkich przedpokojów znacznie lepiej wykorzystać wieszak umieszczony na ścianie niż wieszak wolno stojący. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie wysokich szafek na buty, których górna pokrywa może służyć jako powierzchnia do odkładania kluczy czy korespondencji.

https://codilab.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/ https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-przeglad-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/eurowinieta/