Dom i Wnętrze

Wiosenne porządki – jak przygotować meble ogrodowe z myślą o sezonie?

Wypoczynek w ogrodzie to przyjemność. Aby jednak był on komfortowy, warto zaopatrzyć się w specjalne meble. Jak o nie zadbać i przygotować je do kolejnego sezonu?

Meble ogrodowe to produkty, które muszą być nie tylko wygodne, lecz przede wszystkim odporne na działanie czynników atmosferycznych, np. deszczu czy słońca. Producenci stosują w tym celu różne materiały, ale największą popularnością cieszą się naturalne surowce, czyli drewno i wiklina. Jeżeli chcesz korzystać z posiadanych mebli ogrodowych przez wiele lat, musisz pamiętać o ich cyklicznej konserwacji i czyszczeniu. Tylko w ten sposób uchronisz je przed zniszczeniem.

Zaimpregnowanie mebli to podstawa

W przypadku mebli ogrodowych wykonanych z drewna, konieczna będzie impregnacja surowca. Dziś czynność ta nie sprawia większych kłopotów, bo w sklepach można znaleźć szereg różnorodnych produktów przeznaczonych do pielęgnacji drewna. Za pomocą specjalnych środków uchronisz zarówno kolor przed blaknięciem, jak i zabezpieczysz materiał przed wodą.

Jeżeli po zakończeniu sezonu pamiętałeś o umyciu i wysuszeniu mebli ogrodowych, a także prawidłowo zabezpieczyłeś je przed mrozem, to teraz wystarczy wykonać tylko powyższe czynności. Po zaimpregnowaniu drewna będziesz mógł cieszyć się latem spędzonym w ogrodzie.

Meble ogrodowe żeliwne, plastikowe lub szklane?

Drewniane meble ogrodowe są najpopularniejsze wśród właścicieli ogródków. Nie oznacza to jednak, że nie można znaleźć takich ogrodów, w których – zamiast klasycznego drewna – pojawia się żeliwo, szkło lub plastik. W przypadku takich mebli ogrodowych przygotowanie ich do sezonu ogranicza się właściwie do ich umycia i wysuszenia. Do mebli wykonanych z żeliwa możesz użyć specjalnych preparatów – w pozostałych przypadkach wystarczy woda i delikatny środek czyszczący.

Więcej o urządzaniu oraz aranżacji ogrodu znajdziecie na www.dom.pl/ogrod

zobacz https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/ https://beesafe.pl/porady/progi-zwalniajace/