Dom i Wnętrze

Urządzanie łazienki – od czego zacząć?

Meblowanie i dekorowanie łazienki powinno mieć na celu stworzenie funkcjonalnego i jednocześnie komfortowego wnętrza, w którym będziemy mogli zrelaksować się i odpocząć. W praktyce oznacza to dobranie takich elementów, aby były one odporne na nietypowe warunki panujące w tym pomieszczeniu. Jakie meble wybierać?

Meble odporne na działanie wilgoci, brud

Podstawą jest wybranie mebli odpornych na działanie wilgoci, zarysowania, wnikanie brudu. Konieczne jest wybranie mebli, które również pozwolą nam na przechowywanie wszelkich kosmetyków ręczników. O ile w przypadku większych łazienek nie będziemy mieli problemów z ilością miejsca, o tyle w niewielkich łazienkach jest to problem. Na szczęście coraz więcej producentów oferuje meble dedykowane właśnie do niewielkich łazienek.
Doskonałym pomysłem jest wybranie szafek stojących i wiszących – wykorzystanie ścian to optymalne rozwiązanie kiedy mamy do przechowania większą ilość produktów.
W łazience zastosować możemy wysokie szafki, przypominające regały. Sięgają one praktycznie sufitu i nierzadko wyposażone są w dodatkowe miejsca na kosz na brudną bieliznę. W ofercie sklepów znajdują się także szafki pod umywalki – mają one dopasowane wycięcia na umywalkę oraz rury.
Może cię zainteresować: Łazienka przyjazna dla dziecka.

https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ https://beesafe.pl/porady/rodzaje-paliwa-na-stacji/ https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/