Dom i Wnętrze

Szafki, półki, kosze – jak przechowywać w łazience?

Łazienka jest miejscem gdzie możemy się zrelaksować po ciężkim dniu, zażyć kąpieli. Istotne jest, aby jej wystrój był funkcjonalny. Posiadając wiele kosmetyków czy przyborów do mycia ważne jest, aby każdy przedmiot posiadał swoje miejsce.

Szafki stojące i ścienne

Niewątpliwie konieczne są szafki łazienkowe stojące i wiszące. W przypadku tych ostatnich są one chętnie wykorzystywane w niewielkich pomieszczeniach (np. łazienkach blokowych). Szafki wiszące pozwalają na zaoszczędzenie cennej przestrzeni i wykorzystanie powierzchni zazwyczaj nieużytkowanej. Klasyczne szafki i półki muszą spełniać kilka istotnych warunków. Przede wszystkim jest to odporność na wilgoć oraz działanie wody. W łazience wilgoć po kąpieli będzie skraplać się właśnie na takich powierzchniach. Producenci dbają, aby okleina szafek nie była porowata, a tym samym: aby nie chłonęła wody. Nieskomplikowana struktura wpływa także na łatwość czyszczenia.

Pamiętajmy, że szafki wiszące mają ograniczony poziom obciążenia – warto obserwować, czy szafka nie obniża się.

Jak jeszcze można zyskać kilkadziesiąt cennych centymetrów sześciennych? Z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie miękkich półek wiszących, które w razie konieczności możemy po prostu powiesić na zamocowanym dodatkowo drążku. W miękkich szufladkach możemy przechowywać niewielkie kosmetyki, ręczniki. Kiedy wisząca szafka nie jest nam potrzebna po prostu składamy ją i chowamy.

Kosze

Zastosowanie koszów jest całkowicie uzasadnione – najczęściej są one tworzone z wikliny pokrytej lakierem czy też plastiku. Takie materiały są trwałe i jednocześnie odporne na wilgoć. Kosze wykorzystywane są zazwyczaj do przechowywania ręczników czy bielizny. Wiele osób chowa kosze w odpowiednio zaprojektowanych szafkach uchylnych.

https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ https://codilab.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/ zobacz wiecej