Dom i Wnętrze

Jak stworzyć kreatywną przestrzeń dla dziecka?

Pokoje dziecięce nie muszą być nudne – przekonują o tym architekci wnętrz i dekoratorzy. Obecnie rodzice dzieci w wieku przedszkolnym mogą wybierać pomiędzy wieloma ciekawymi rozwiązaniami, które z pewnością okażą się idealne do pokoju dziecka. Jakie to propozycje? Z pewnością wiele z nich będzie totalnym zaskoczeniem!

Elegancki pokój dla dziecka to nie tylko meble nowoczesne, wykonane z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. W pokoju dziecięcym powinny znaleźć się przede wszystkim rozwiązania, które pozwolą na rozwijanie kreatywności dziecka. Poza chętnie wykorzystywanym stoliczkiem dla dziecka, przy którym może malować czy rysować niezwykle modne staje się wykorzystanie specjalistycznych farb ściennych. Pierwsza z nich, farba tablicowa, pozwala na osiągnięcie efektu tablicy szkolnej. Po ścianie pomalowanej taką farbą można rysować kredami, a kiedy obrazki się znudzą czy zabraknie miejsca: ścieramy ją tak samo jak tablicę, czyli wilgotną szmatką.

Ściana magnetyczna – stwórz w domu galerię prac dziecka!

Drugim sposobem na nietypowe ozdobienie pokoju dziecka jest wykorzystanie farby magnetycznej. Farba ta posiada właściwości magnetyczne, przez co możliwe jest umieszczanie na pomalowanej nią ścianie obrazków czy plakatów przy pomocy niewielkich magnesów.

https://radioemaus.pl/aktualnosci/jakie-ubezpieczenie-samochodowe-wybrac-dla-starszych-pojazdow/ https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ zobacz