Dom i Wnętrze

Pokój dla nastolatka – jak go urządzić?

Urządzanie pokoju dla dziecka może okazać się problematyczne – o ile przedszkolak nie zwraca uwagi na detale, o tyle nastolatek z pewnością będzie miał swoje uwagi do wyboru koloru ścian czy mebli. Warto z dzieckiem porozmawiać wcześniej o jego oczekiwaniach i marzeniach związanych z tą przestrzenią. Rodzice muszą także pamiętać, że jest to przestrzeń, w której dziecko odpoczywa, uczy się, oddaje pasjom. Powinno być dopasowane do konkretnych potrzeb!

Meble do przechowywania

Podstawą jest dobranie odpowiednich mebli – dziecko musi mieć miejsce na swoje ubrania, buty, przybory szkolne, książki i wiele innych. Konieczne będą szafy lub komody młodzieżowe – są one pojemne a jednocześnie eleganckie. Wielu producentów oferuje ciekawy design swoich produktów, oparty na najnowszych trendach. Warto zastanowić się nad szafami, których wnętrze możemy samodzielnie zaprojektować. Dzięki temu dopasujemy mebel do indywidualnych potrzeb dziecka. Mogą one posiadać dodatkowe szuflady, półki, schowki.
Poza szafami i komodami warto zastanowić się nad funkcjonalnym łóżkiem. Wiele modeli posiada dodatkowe szuflady wewnątrz, które mogą zostać wykorzystane do przechowywania pościeli czy książek.

W pokoju dziecka ważne będzie także biurko – dzięki niemu możliwe będzie odrabianie lekcji, czytanie książek czy nawet umieszczenie na jego blacie komputera.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://notodo.pl/kuchnia-styl-loft https://chuck.com.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/