Dom i Wnętrze

Naklejki i obrazy 3D

Drukowane dekoracje ścienne mogą pełnić dodatkową rolę, być czymś więcej niż tylko dekoracją. Dotyczy to fototapet, ale naklejki i obrazy doskonale wpisują się w te rolę. Popularne ostatnio motywy trójwymiarowe coraz częściej są kupowane również do wydruku obrazów i naklejek. Zmieniają wnętrze tak bardzo, że warto się zastanowić na czym polega ich fenomen.

Motywy trójwymiarowe (często nazywane 3d), to obrazy lub grafiki powodujące powstanie pewnego złudzenia optycznego. Patrząc na takie obrazy lub naklejki mamy wrażenie głębi, patrzenia trójwymiarowa przestrzeń. Ten efekt powstaje nie tylko na fototapetach, ale wywołują go również obrazy i naklejki z odpowiednim tematem.

Co może być motywem na obrazy lub naklejki 3d? Pierwsza grupa motywów to grafiki abstrakcyjne, patrząc na nie mamy złudzenie głębi optycznej. Są to dość nowoczesne motywy, ale znajdzie się również coś dla osób o gustach tradycyjnych. Doskonałe efekty trójwymiarowości uzyskuje się dzięki motywom z widocznymi liniami perspektywy, czyli np. zdjęcie alejki w parku, drogo obsadzonej drzewami, korytarza z kolumnami, starej, wąskiej uliczki itd. Ten motyw kieruje nasz wzrok gdzieś daleko, śladem linii perspektywy. Trzeci motyw to rozlegle krajobrazy bez silnego elementu na pierwszym planie. Typowy motyw to jezior z pasmem górskim. Tu także patrzymy w dal, nie widzimy ściany, tylko daleki krajobraz. Jeśli kolory są przytłumione, to dochodzi efekt tzw. perspektywy powietrznej.

Motywy 3d najlepiej sprawdzają się na dużych fototapetach, ale naklejki i obrazy są w stanie wywołać pożądany efekt – optyczne powiększenie

erschoolspecialmusic.com zobacz ingspacestudio.pl