Dom i Wnętrze

Dbamy o środowisko a ogrzewamy wnętrze

W czasach gdy coraz więcej ludzi posiada większą wiedzę ekologiczną, warto zacząć przekładać teorię na praktykę. Nie tylko znać sposoby dbania o ekologię oraz matkę naturę, ale również korzystać z nich w codziennym życiu. Zanieczyszczone środowisko szkodzi ludziom, zwierzętom, roślinom.

Jak dbać o środowisko?

Na początku wystarczy wprowadzić drobne zmiany, takie jak: zabieranie materiałowej, ekologicznej torby na zakupy zamiast foliowej, segregowanie śmieci – odpowiednio przeprowadzona segregacja pozwala na przetworzenie oraz powtórne wykorzystanie zbędnych, zużytych odpadów, wyłączanie światła w pomieszczeniach, w których nikogo nie ma, oszczędzanie wody poprzez nie zostawianie odkręconego kranu w trakcie mycia zębów lub innych czynności.

Czy mogę zrobić coś więcej?

Odpowiedź brzmi: TAK. Jeśli jesteś właścicielem domu, możesz zmienić sposób w jaki go ogrzewasz. Do tej pory na pewno ogrzewałeś dom: prądem, gazem, węglem, koksem, olejem opałowym lub drewnem. Każdy z wymienionych wyżej sposobów szkodzi środowisku: palenie węgla wydziela w powietrze szkodliwe gazy, bez drzew nie mielibyśmy dostępu do świeżego powietrza. Dobrą alternatywą jest ogrzewanie pelletem, czyli jednym z rodzai energii odnawialnej i materiałem opałowym wytwarzanym ze sprasowanych odpadów drzewnych: zrębów, trocin i wiórów. Pellet po spaleniu wytwarza minimalną ilość popiołu, jego jedna spalona tona wytwarza jedynie 4 kilogramy popiołu. Jest to sposób najbardziej przyjazny dla środowiska, jego szkodliwość jest równa niemal 0.

Więcej na Pellet na PSB Mrówka

Tagi
zestaw mebli ogrodowych drewnianych stół na taras biały parasol ogrodowy