Dom i Wnętrze

Dbamy o środowisko a ogrzewamy wnętrze

W czasach gdy coraz więcej ludzi posiada większą wiedzę ekologiczną, warto zacząć przekładać teorię na praktykę. Nie tylko znać sposoby dbania o ekologię oraz matkę naturę, ale również korzystać z nich w codziennym życiu. Zanieczyszczone środowisko szkodzi ludziom, zwierzętom, roślinom.

Jak dbać o środowisko?

Na początku wystarczy wprowadzić drobne zmiany, takie jak: zabieranie materiałowej, ekologicznej torby na zakupy zamiast foliowej, segregowanie śmieci – odpowiednio przeprowadzona segregacja pozwala na przetworzenie oraz powtórne wykorzystanie zbędnych, zużytych odpadów, wyłączanie światła w pomieszczeniach, w których nikogo nie ma, oszczędzanie wody poprzez nie zostawianie odkręconego kranu w trakcie mycia zębów lub innych czynności.

Czy mogę zrobić coś więcej?

Odpowiedź brzmi: TAK. Jeśli jesteś właścicielem domu, możesz zmienić sposób w jaki go ogrzewasz. Do tej pory na pewno ogrzewałeś dom: prądem, gazem, węglem, koksem, olejem opałowym lub drewnem. Każdy z wymienionych wyżej sposobów szkodzi środowisku: palenie węgla wydziela w powietrze szkodliwe gazy, bez drzew nie mielibyśmy dostępu do świeżego powietrza. Dobrą alternatywą jest ogrzewanie pelletem, czyli jednym z rodzai energii odnawialnej i materiałem opałowym wytwarzanym ze sprasowanych odpadów drzewnych: zrębów, trocin i wiórów. Pellet po spaleniu wytwarza minimalną ilość popiołu, jego jedna spalona tona wytwarza jedynie 4 kilogramy popiołu. Jest to sposób najbardziej przyjazny dla środowiska, jego szkodliwość jest równa niemal 0.

Więcej na Pellet na PSB Mrówka

Tagi
https://podlasie24.pl/blok-promocyjny/jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodowe-przewodnik-dla-poczatkujacych-20240429140745 zobacz https://radioemaus.pl/aktualnosci/jakie-ubezpieczenie-samochodowe-wybrac-dla-starszych-pojazdow/