Dom i Wnętrze

Łóżko w pokoju dziecka

Jednym z istotniejszych zagadnień w przypadku meblowania pokoju dziecka jest znalezienie odpowiedniego łóżka. Powinno być ono dopasowane do wieku dziecka oraz jego indywidualnych potrzeb. Rodzice kupujący łóżko często uważają, że to spory wydatek, dlatego szukają mebli, które pozwolą na użytkowanie przez kilka lat. Jakie łóżka spełnią te oczekiwania?

Łóżka oparte na ramie

Łóżka oparte na ramie to z pewnością jedno z lepszych rozwiązań. Są one dostępne w różnorodnych rozmiarach, najczęściej różniąc się przede wszystkim długością. W pokoju dziecięcym świetnie sprawdzą się łóżka z sosny. Łóżka oparte na drewnianej ramie są nie tylko stabilne, ale odznaczają się też eleganckim wyglądem. Jasny kolor drewna sprawi, że świetnie komponować się będzie z innymi meblami (komodami, szafą) w pokoju malucha. Jakie są zalety kupna łóżka z litego drewna? Z pewnością jest to wysoka wytrzymałość tego materiału. Drewno wykorzystywane w stolarce jest selekcjonowane – odrzucane są elementy ze skazami czy wadami.

Do łóżka powinien być dokupiony odpowiedni materac. W przypadku dzieci zaleca się materace wielowarstwowe, w tym z jedną warstwą z trawy morskiej lub włókien kokosowych. Dzięki nim we wnętrzu materaca nie będzie gromadziła się wilgoć, a w konsekwencji: nie będzie w jego wnętrzu pleśni.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

live url https://podlasie24.pl/blok-promocyjny/jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodowe-przewodnik-dla-poczatkujacych-20240429140745 zobacz