Dom i Wnętrze

Czy budowa domu jednorodzinnego dalej się opłaca?

Własny dom dla wielu jest oznaką luksusu, powiększenia przestrzeni życiowej, znacznie większej strefy prywatności. Jako inwestorzy odchodzimy jednak od budowania domów dużych – znacznie bardziej ekonomiczne są domy mniejsze, nie zajmujące dużej powierzchni, pozwalające na oszczędności w kwestii ogrzewania. W Polsce coraz popularniejsze robią się również domy drewniane – co warto o nich wiedzieć?

Dom z drewna odpowiedni dla polskiego klimatu!

Domy drewniane doskonale sprawdzają się w polskim klimacie – dodatkowo nie musimy czekać na ciepłe dni, aby rozpocząć budowę takiego domu. Sekret tkwi w samej konstrukcji: konstrukcja szkieletowa, wykonana w całości z drewna, jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Jedynym elementem domu, który będzie wymagał czasu na wyschnięcie, będą fundamenty. Czas budowy domu drewnianego szacuje się na 2-8 miesięcy, w zależności od tego, czy ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim. Tak szybka budowa jest nieprawdopodobna, zważywszy, że starsze pokolenie budowało domy latami, w dodatku siłą własnych rąk! Dodatkowo topowe firmy takie jak mawit.com.pl mogą zaproponować swoim klientom profesjonalne wykończenie wnętrz (np. poprzez instalację schodów).

Jakie są koszty wybudowania domu drewnianego? Szacuje się, że będą one o 30-40% niższe w porównaniu z analogicznym domem w technologii murowanej. To sporo, szczególnie kiedy w grę wchodzi zaciągnięcie kredytu. Zdecydowana większość inwestorów posiada także własny wkład, który również znacząco zmniejsza koszty spłacany rat.

Skąd wziąć projekt domu drewnianego?

Nie musimy się martwić o projekty – znajdziemy je w firmach oferujących budowę samych domów drewnianych. Większość z propozycji do niewielkie domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza lub też domy piętrowe.

zobacz zobacz live url