Dom i Wnętrze

Z jakich materiałów wykonuje się wyposażenie łazienek?

Wyposażenie łazienek to dość obszerna kategoria produktów. Zalicza się do niej nie tylko armatura, wanny, umywalki i sedesy. Łazienkowe sprzęty to również drobne utensylia i dekoracje, szafki, lustra i wiele innych. Z jakich materiałów wykonuje się dziś najważniejsze części wyposażenie łazienek?

Ceramika, akryl i szkło

Najpowszechniej stosowanym materiałem do produkcji wyposażenie łazienek jest w dalszym ciągu ceramika. Materiał ten cechuje się bardzo przyjemną w dotyku powierzchnią, która ma spory opór cieplny, a więc nie jest zimna w dotyku. Z ceramiki wykonuje się w dzisiejszych czasach zarówno duże sprzęty łazienkowe, jak wanny i umywalki, jak i małe akcesoria. Dobrym przykładem może być znana i ceniona ceramika Deante.

W ostatnim czasie dużą popularność zdobyły sprzęty wykonane z akrylu, a zwłaszcza wanny i brodziki z tego materiału. Najważniejszą zaleta tego syntetycznego materiału jest jego niska cena, która sprawia, że akrylowe sprzęty są po prostu tanie. Wadą jest natomiast duża podatność na zarysowania, przez co akryl po pewnym czasie zaczyna wyglądać po prostu gorzej. Ze szkła produkuje się przede wszystkim umywalki, które cechują się sporymi walorami dekoracyjnymi.

Stal i inne metale

Dość popularne są łazienkowe sprzęty wykonane z różnych gatunków stali. Stal charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i możliwością wykonania sprzętów w niemal dowolnym kształcie. Bardzo łatwo się też czyści. Jest nieco bardziej niż ceramika podatna na zarysowania. Wysokiej jakości akcesoria stalowe są jednak dość drogie. Obecnie najpopularniejsza jest wykonana z tego materiału armatura.

Wyjątkowo dekoracyjne są sprzęty łazienkowe wykonane z miedzi i jej stopów. Charakteryzują się bardzo ciekawym, przyciągającym uwagę kolorem. Miedziane wyposażenie łazienki to jednak wydatek poza zasięgiem portfela przeciętnych Polaków.

Dlaczego warto postawić na ceramikę?

Na ceramikę postawić warto z kilku powodów. Przede wszystkim jest ona odporna na zarysowania i niepodatna na działanie substancji chemicznych. Ceramika Deante swój dobry wygląd zachowuje na bardzo długo. Zdecydowanie ceramika jest jednym z najbardziej odpornych na zarysowanie materiałów stosowanych w produkcji sprzętów łazienkowych.

Wybór ceramiki Deante oznacza również obecność w łazience wyposażenia bardzo przyjemnego w dotyku. Powierzchnia ceramiki bardzo szybko się nagrzewa, dzięki czemu wanny wykonane z tego materiału cieszą się dużą popularnością. Materiał ten jest przy tym łatwy w utrzymaniu. Gładkie szkliwo pokrywające ceramikę może być czyszczone bardzo zróżnicowanymi środkami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ceramika Deante.

https://radioemaus.pl/aktualnosci/jakie-ubezpieczenie-samochodowe-wybrac-dla-starszych-pojazdow/ https://boo.pl/dlaczego-warto-wykupic-ubezpieczenie-szkolne-dla-swojego-dziecka/ https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/