Dom i Wnętrze

Samochód z Włoch – jak sprowadzić go do Polski?

Włochy to popularny kierunek dla poszukiwaczy wyjątkowych samochodów. Co roku zarówno osoby prywatne, jak i właściciele komisów decydując się na wyprawę do pięknej Italii, by ściągnąć samochód z Włoch. Nie powinno to dziwić – Włosi cenią sobie doskonały design, a wiele dostępnych na rynku samochodów to prawdziwe perełki motoryzacji!

Czy samochód z Włoch spełni nasze oczekiwania?

Samochód z Włoch nie przez przypadek jest jednym z najbardziej cenionych przez poszukiwaczy motoryzacyjnych okazji. Przede wszystkim samochody takie użytkowane są w łagodnym, śródziemnomorskim klimacie. Oznacza to, że nie musimy nadmiernie przejmować się rdzą. Drugą istotną kwestią jest klimatyzacja – Włosi cenią sobie komfort, a więc w samochodach z tamtych stron zazwyczaj znajdziemy porządna klimatyzację, która sprawdzi się podczas polskiego lata. Samochody te są również zadbane techniczne. Gdzie znaleźć idealny samochód z Włoch? Możemy zarówno szukać go na własną rękę i kupić od pierwotnego właściciela, jak również skorzystać z pomocy sprawdzonych komisów samochodowych. Kupując samochód z komisu z pewnością unikniemy wielu zagadnień i trudności związanych ze sprowadzeniem samochodu do kraju.

Jak kupić samochód z Włoch?

Jeśli znaleźliśmy nasz wymarzony samochód z Włoch, przede wszystkim warto sprawdzić jego przebieg – umożliwią nam to włoskie urzędy, również online. Decydując się na zakup danego samochodu pamiętajmy, że włoskie prawo nakłada limit transakcji gotówkowych – jeśli samochód kosztować będzie więcej niż 1000 euro, konieczny będzie przelew. Auto możemy przytransportować na lawecie – wtedy konieczne będzie jedynie jego wyrejestrowanie we włoskim urzędzie. Jeśli chcemy wrócić kupionym samochodem, konieczne okaże się wyrobienie tymczasowych tablic rejestracyjnych oraz ubezpieczenie samochodu. W Polsce mamy 30 dni na zarejestrowanie samochodu, 14 dni na zapłacenie akcyzy. Niezbędny będzie też przegląd techniczny.

 

-meble.pl https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/ folkgallery.org