Dom i Wnętrze

Pomysły na okazałe prezenty

Wybór prezentów jest zwykle niełatwym, zadaniem. Wymaga sporej empatii i umiejętności wczucia się w potrzeby obdarowywanej osoby. Czasem rzeczą, która nas ogranicza jest także budżet. Dlatego w internecie, poradnikach i czasopismach można znaleźć bardzo wiele pomysłów na prezenty przy ograniczonym budżecie.

Są to miłe drobiazgi, rzeczy wykonane własnoręcznie lub sposoby na korzystanie z promocji w sklepach. Mało kto jednak radzi, jaki prezent można wybrać, kiedy nie oszczędzamy. Albo kiedy składamy się na prezent z wieloma osobami i nasz budżet jest duży. Jakie pomysły na prezent są dobre, ale niekoniecznie tanie?

Zgodne z hobby

Pierwsza grupa prezentów jest ściśle związana z hobby lub pasją obdarowywanego. To szczególnie dobry prezent, jeśli wiemy, że przedmiot zainteresowań jubilata jest dość drogi. Dotyczy to wielu hobby artystycznych. Muzycy czasem nie mają własnych instrumentów muzycznych, tylko je wypożyczają.

Wówczas świetnym pomysłem jest sprezentowanie instrumentu znajomemu. Są to bardzo drogie sprzęty, dlatego warto się na nie złożyć z pewną grupą osób. Także drogie są profesjonalne narzędzia malarskie. A może maszyna do pisania dla zapalonego pisarza? Jeśli twój znajomy żyje swoją pasją to na pewno wiele razy wspominał, jakie są jego marzenia z nią związane.

Dla wielbiciela sztuki

Esteta lub miłośnik sztuki na pewno ucieszy się z pięknej rzeźby, oryginalnego obrazu czy starego nagrania koncertu. Jednak być może warto przemyśleć dla takiej osoby jakiś prezent, który będzie łączył walory estetyczne z tymi praktycznymi. Designerskie meble to świetny pomysł dla miłośników sztuki nowoczesnej. Są one przykładem sztuki użytkowej. Będą nie tylko upiększać dom obdarowywanego, ale także służyć mu jako fotel, stolik czy półka.

Przeżycia

W dobie konsumpcjonizmu, coraz więcej osób przekonuje się do innego nurtu – minimalizmu. Opiera się on przede wszystkim na tym, aby mniej kupować, a więcej przeżywać. Jeśli wiesz, że osoba, którą chcesz obdarować jest już zmęczona mnogością przedmiotów, które posiada, a mimo to chcesz jej sprawić fantastyczny prezent – pomyśl o tym, czy nie kupić jej przeżycia.

Na rynku jest dzisiaj wiele firm, które oferują prezentowe kupony na wyścigi konne, lot balonem czy pobyt na strzelnicy. Zafunduj znajomemu niezwykłe przeżycie, które zapamięta na wiele lat – często te wspomnienia są dużo ważniejsze niż przedmioty, którymi się otaczamy.
A może Twojemu przyjacielowi marzą się dalekie podróże? Wówczas najlepszym pomysłem na prezent dla niego będzie egzotyczna wycieczka. Przed jej zakupem, upewnij się, że obdarowany będzie mógł się na nią wybrać, nie przeszkodzą mu kwestie zawodowe lub rodzinne.

Podobnie jak w przypadku pomysłów na tani prezent, także tych na drogi jest bardzo wiele. Od charakteru, gustu i zainteresowań obdarowywanego zależy, czy bardziej będzie mu odpowiadała egzotyczna podróż, designerskie meble, dzieło sztuki, a może nowoczesny sprzęt do nurkowania. Kluczem do każdego udanego prezentu jest uważne wsłuchanie się w potrzeby obdarowywanego.

Tagi
-renoma.pl https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/ Barowy stół kuchenny i dwa taborety