Dom i Wnętrze

ORYGINALNY WYSTRÓJ KUCHNI

W każdym domu kuchnia odgrywa szczególną rolę, dlatego często zależy nam na tym, aby pomieszczenie to było przestrzenne, użyteczne i zwyczajnie ładne, ponieważ w przyjemnie wyglądającej kuchni lepiej się gotuje, a przebywanie w niej może być relaksem samym w sobie. Niestety nie każdy ma w swoim domu na tyle miejsca, aby kuchnia stała się duża i przestrzenna, przez co poruszanie się w niej może być utrudnione, co wpływa negatywnie na możliwości praktyczne, nie wspominając już o tym, że małą kuchnię trudno udekorować, ponieważ brakuje w niej miejsca na ozdoby. Jest jednak złoty środek, czyli bardzo łatwe rozwiązanie, dzięki któremu udekorujemy kuchnię bez użycia dodatkowych ozdób, przez co nie zajmiemy dużo miejsca.

 

PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA

 

Nie musimy przeprowadzać remontu, malować ścian ani stawiać na blatach kwiatów, by tchnąć w pomieszczenie kuchenne więcej życia i sprawić w ten sposób, że stanie się ono ładniejsze i bardziej komfortowe. Wystarczy, że posłużymy się sprzętem kuchennym, takim samym jaki posiadamy w swoich szafkach. Zwykle wyciągamy go na czas gotowania, po czym myjemy i chowamy, a prawda jest taka, że wiele sprzętów kuchennych wygląda po prostu ładnie, a wyeksponowanie ich w kuchni może sprawić, że nabierze ona charakteru i stanie się znacznie ładniejsza.

Od czego zacząć? Oczywistym rozwiązaniem będą tu akcesoria kuchenne, które zajmują niewiele miejsca, jednak najlepiej zostawić je na koniec i zacząć od sprzętu, którego używamy najczęściej, ponieważ trzymając go na widoku stanie się on łatwiej dostępny. W przypadku wielu osób najczęściej używane są noże, które bardzo często wykonane są w taki sposób, by kucharz mógł pochwalić się nie tylko ich ostrością, ale także wyglądem. Jeżeli posiadamy ładny zestaw noży, możemy go łatwo wyeksponować, umiejscawiając go na widoku na stojaku. Same stojaki często stanowią ozdobę i mogą występować w różnych kształtach i kolorach. Ciekawym zabiegiem jest utrzymanie kuchni w ciepłych, naturalnych kolorach, wśród których bardzo dobrze odnajdzie się brąz i elementy drewniane. Wybór tak wyglądającego stojaka będzie dobrym początkiem, ale nie zapominajmy o nożach.

Do kompletu możemy dobrać jeszcze dwa dodatkowe, duże noże, które możemy umieścić po bokach stojaka, na przykład wieszając je pod dolnymi szafkami. Poza nożami bardzo spore walory estetyczne posiadają także garnki, wśród których prym w ostatnim czasie wiodą garnki pokryte emalią. Ich sporą zaletą jest fakt, że emalia jest zupełnie neutralna dla zdrowia i smaku, co docenią osoby interesujące się zdrową kuchnią, a także pozwala ona na umieszczenie na garnkach różnego rodzaju grafik i wzorów. Garnki emaliowane wielu osobom kojarzą się z dawnymi czasami, kiedy takiego sprzętu używały nasze babcie, więc garnki same w sobie wyglądają bardzo ładnie i wnoszą do kuchni wiele ciepła. Warto jednak dobierać je według wzorów, na przykład układając obok siebie dwa lub trzy garnki pokryte motywami kwiatowymi lub innymi przedstawiającymi naturę. Jeżeli gustujemy w chłodniejszych barwach i bardziej eleganckich rozwiązaniach, możemy wybrać nie mniej piękne garnki wykonane w całości ze stali nierdzewnej, które będą się doskonale komponować w pomieszczeniu wyposażonym w kuchnię indukcyjną. Jeżeli chcemy, w celu poprawy wystroju wnętrza możemy wykorzystać także patelnie, które możemy zawiesić podobnie jak noże. Bardzo dobrze będą wyglądać patelnie pokryte białą ceramiką, które wyglądają oryginalnie i schludnie. Nic nie stoi na przeszkodzie by zawiesić także kilka patelni do różnych zastosowań, na przykład do smażenia tradycyjnego, do smażenia naleśników, a także taką znaną jako wok.

 

KUCHENNA METAMORFOZA

 

Jeżeli wykorzystamy sprzęt kuchenny w celu udekorowania wnętrza, będziemy mogli przeprowadzić prawdziwą metamorfozę, która pozwoli nam cieszyć się pomieszczeniem spełniającym trzy bardzo ważne funkcje. Kuchnia staje się wówczas ładniejsza, więc przyjemniej się w niej przebywa, a dzięki wykorzystaniu sprzętu kuchennego mamy pewność, że będzie pod ręką i nie musimy go szukać, co pozwoli zaoszczędzić czas. Ponad to bardzo łatwo i szybko możemy ułożyć go w innej konfiguracji, dzięki czemu zmienimy charakter kuchni. Takie rozwiązanie to w końcu większa przestrzeń, ponieważ nie wykorzystujemy dodatkowych ozdób zajmujących miejsce, a ponad to sprzęt kuchenny możemy w każdej chwili schować do szafek i szuflad.

 

https://boo.pl/dlaczego-warto-wykupic-ubezpieczenie-szkolne-dla-swojego-dziecka/ https://radioemaus.pl/aktualnosci/jakie-ubezpieczenie-samochodowe-wybrac-dla-starszych-pojazdow/ zobacz