Dom i Wnętrze

Modne kolory elewacji domów

outside the house with garden, detail

Z uwagi na obecnie panującą w Polsce i na świecie pandemię, lwią część czasu spędzamy w zaciszu własnego domu. Pragniemy, aby przestrzeń ta była nie tylko komfortowa, ale i prezentowała się nad wyraz estetycznie. Kiedy już zadbamy, aby poszczególne pomieszczenia były wyposażone we wszelkie niezbędne meble, elementy dekoracyjne oraz komponenty oświetleniowe, warto byłoby wyjść na taras i krytycznym wzrokiem spojrzeć na elewację budynku. Stanowi ona swoistą wizytówkę budynku i dobrze byłoby, gdyby była ona nie tylko utrzymana w nienagannym stanie, ale także pomalowana na modny kolor.

Eksperci donoszą, że w naszym klimacie doskonale sprawdzają się farby relatywnie jasne, a wiec odcienie bieli, żółci, czy też écru. Sprawiają, że budynek wygląda o wiele bardziej przyjaźnie i elegancko. Niektórzy z naszych czytelników zapewne niemalże natychmiast odrzucą taką propozycję malowania z uwagi na duże prawdopodobieństwo, że ściany zewnętrzne szybko ulegną zabrudzeniu. Nie musi jednakże wcale tak się stać, szczególnie jeżeli podejmiemy decyzję o nabyciu wysokiej jakości farby mineralnej charakteryzującej się wysoką odpornością na zabrudzenia. W rzeczonej sytuacji nie tylko nieczystości nie będą przywierać do powierzchni fasady, ale także kiedy takowe zidentyfikujemy, nie będzie stanowiło żadnego problemu ich usunięcie wilgotną ściereczką lub też myjką ciśnieniową.

Możemy także zdecydować się na rozwiązanie nieco bardziej kreatywne jeżeli chodzi o malowanie fasady, a mianowicie – pokryć ją możemy dwoma odcieniami farby. Eksperci pracujący w branży budowlanej i wykończeniowej zgodnie przyznają, że bardzo satysfakcjonujące rezultaty przynosi połączenie ze sobą bieli oraz ciemnego brązu, szczególnie jeżeli tym drugim kolorem wypełnione zostaną wnęki okienne i drzwiowe lub też krawędzie ścian. Powoduje to uzyskanie niezwykle ciekawego efektu estetycznego, który bez cienia wątpliwości przyciągnie zaciekawiony wzrok przechodniów oraz gości.

Osoby, które w obecnym czasie wznoszą obiekty mieszkalne od podstaw niejednokrotnie decydują się na ich budowę w stylu nowoczesnym, a nawet futurystycznym. W rzeczonej sytuacji bardzo dobrze sprawdzają się odcienie szarości i czerni, które wręcz perfekcyjnie podkreślają ekskluzywność i minimalizm przestrzeni, a dodatkowo są mało podatne na zabrudzenia. Jeżeli zapragniemy tak pomalować naszą fasadę, nie możemy zapomnieć o wyborze możliwie jak najlepszej jakości farby, bowiem będzie to gwarancją, że nawet przy wieloletniej ekspozycji na niekorzystne warunki atmosferyczne czy zewnętrzne, powłoka dekoracyjna ścian nie wyblaknie, nie zacznie się łuszczyć, ani też nie pojawią się widoczne przejścia pomiędzy odcieniami, co mogłoby bardzo negatywnie odbić się na ogólnym odbiorze przestrzeni mieszkalnej. Jeżeli mają Państwo problem z doborem farby, która idealnie wpisałaby się w Państwa oczekiwania, serdecznie zachęcamy do skorzystania z programu online „Pokoloruj dom i wnętrze”, gdzie możliwa jest symulacja kolorów elewacji.

zobacz https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/ https://beesafe.pl/porady/eurowinieta/