Dom i Wnętrze

Meble biurowe w urzędach

Urzędy, placówki użyteczności publicznej, urzędy miasta – to miejsce, gdzie konieczne jest urządzenie wnętrz ze smakiem, estetycznie oraz funkcjonalnie. Dobranie odpowiednich mebli i elementów dekoracyjnych może okazać się nie lada wyzwaniem – wystarczy jednak skorzystać z oferty profesjonalnego producenta mebli biurowych!

Jak wyposażyć gabinety urzędowe?

Z pewnością każdy gabinet i sala powinna być dostosowana do jej pracowników oraz powagi instytucji, która znajduje się za konkretnymi drzwiami. Inaczej urządzony będzie gabinet naczelnika konkretnego działu, a inaczej biura związane z obsługą klienta.

Biuro, które będzie pełniło rolę reprezentacyjną i stanie się miejscem poważnych spotkań powinno być urządzone przede wszystkim z klasą. Sprawdzą się tu stabilne stoły z litego drewna oraz wygodne fotele (obrotowe lub osadzone na nieruchomych nogach). Ważne jest, aby pasowały do siebie one kolorystyczne. Podczas dobierania biurka warto zwrócić uwagę, czy będzie ono posiadało dodatkowe szuflady – im więcej miejsca do przechowywania: tym lepiej.
Istotne jest, aby biurko miało powierzchnię łatwą w czyszczeniu. Biurko może posiadać dodatkowe otwory, którymi odchodzić będą kable – dzięki temu rozwiązaniu uda się zachować większy porządek i estetykę pomieszczenia.
Poza biurkiem i krzesłami w eleganckim gabinecie nie może zabraknąć funkcjonalnych półek. Powinny być one kolorystycznie zbliżone do koloru stołu – najlepiej utrzymać wszystko w bezpiecznych, ciemniejszych kolorach.

Obsługa petentów

Co z pokojami do obsługi petentów? Najczęściej są to duże, otwarte pomieszczenia, w których nie ustawia się klasycznych biurek tylko biurka recepcyjne, dopasowane do potrzeb konkretnego urzędu. W przypadku urzędów skarbowych, urzędów miasta są to wysokie stoły recepcyjne z dodatkową szybą. Po ich wewnętrznej stronie znajdują się długie lady, szuflady – wszystko po to aby móc przechowywać jak największą ilość niezbędnych dokumentów i komputery. Meble biurowe wykorzystywane w dużych salach przeznaczonych do obsługi klientów są tworzone z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia oraz zarysowania. Dodatkowo na życzenie konkretnego klienta lady recepcyjne mogą zostać zaopatrzone również w szyby z niewielkimi okienkami do przekazywania papierów pomiędzy petentem a pracownikiem urzędu. W urzędach tego rodzaju rozwiązania stosuje się szeregowo, a kolejne okienka są oznaczone numerami.

Źródło: Meble biurowe Katowice

apultconsultingsolutions.com -meble.pl Barowy stół kuchenny i dwa taborety