Dom i Wnętrze

Kwas hialuronowy na twarz – jak go stosować, aby zauważyć efekty?

Kwas hialuronowy to jeden z najbardziej skutecznych i uniwersalnych kosmetyków. Świetnie sprawdza się przy każdym typie cery, a ponadto jest bardzo pomocny w pielęgnacji skóry w każdym wieku. Ilość kwasu hialuronowego produkowanego w skórze z wiekiem maleje, a my odczuwamy ten spadek obserwując między innymi utratę jędrności i pojawianie się pierwszych zmarszczek. Jak zatem stosować ten drogocenny związek, aby szybko zauważyć efekty? Podpowiadamy.

 

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy na twarz jest organicznym związkiem chemicznym, który występuje w naszej skórze. Stanowi on składnik macierzy międzykomórkowej skóry właściwej, a także ważny element mazi stawowej – m.in. zapewnia jej odpowiednią lepkość, smaruje powierzchnię stawową i dystrybuuje substancje odżywcze. Występuje w tkance łącznej, jest budulcem ściany naczyń krwionośnych i ciała szklistego oka.

 

Obecność tej substancji w skórze powoduje przede wszystkim wiązanie wody w skórze właściwej. W praktyce oznacza to, że kwas hialuronowy wykazując tę zaawansowaną zdolność wiązania wody działa jak gąbka, utrzymując wilgoć w skórze i tym samym – jej odpowiednie nawilżenie. Duża ilość kwasu hialuronowego w skórze sprawia, że jest ona elastyczna, jędrna i gładka, wygląda młodo, zdrowo, dobrze.

 

Niestety wraz z wiekiem stężenie kwasu hialuronowego w skórze stopniowo maleje i jest to jeden z powodów, dla których skóra zaczyna wiotczeć, traci sprężystość i pojawiają się na niej zmarszczki. Drugim istotnym powodem jest malejąca aktywność fibroblastów, które produkują kolagen i elastynę.

 

Jakie kosmetyki zawierają w sobie kwas hialuronowy?

Z racji tego, że kwas hialuronowy stanowi naturalny budulec skóry, jest on bezpieczny i z reguły nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych ani podrażnień. Może być on aplikowany niezależnie od wieku, sprawdza się w pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Jest również skutecznym surowcem do pielęgnacji paznokci oraz włosów i skóry głowy. Kwas hialuronowy może mieć różną masę cząsteczkową – w zależności od niej ma zdolność do penetrowania głębszych warstw skóry lub działa na powierzchni.

 

Medycyna estetyczna często sięga po kwas hialuronowy. Jego zastosowanie pozwala skutecznie nadać twarzy młody wygląd i wyraźnie poprawia kondycję skóry, będąc jednocześnie alternatywą dla inwazyjnych operacji plastycznych. Wykorzystuje się go do spłycania zmarszczek, m.in. „kurzych łapek” i poprzecznej pręgi na czole, oraz poprawy kształtu twarzy, np. modelowania policzków, podnoszenia łuków brwiowych i opadających kącików ust, zmniejszenia tzw. „doliny łez”. Pomaga on wyrównać blizny, wygładzić szyję, a także poprawia sprężystość i nawilżenie skóry.

 

Kwas hialuronowy jest powszechnie wykorzystywany w kosmetykach, szczególnie tych o działaniu nawilżającym i przeciwzmarszczkowym. Krem na dzień i na noc, krem pod oczy, maseczka i serum do twarzy, a także preparaty do włosów: szampony, odżywki i maski – lista możliwych produktów kosmetycznych zawierających kwas hialuronowy jest długa. Można go również stosować solo.

 

zobacz https://boo.pl/dlaczego-warto-wykupic-ubezpieczenie-szkolne-dla-swojego-dziecka/ https://zyciesiedleckie.pl/pl/377_polecamy/45176_jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-szkolne-poradnik-dla-rodzicow.html