Dom i Wnętrze

Jak wybrać fototapetę?

Jeżeli zdecydujemy się na przyklejenie fototapety w salonie lub sypialni to wybierzmy fototapetę drukowana na zamówienie. Mamy wówczas dużo większe możliwości konfiguracji gotowej fototapety, niż w przypadku produktów kupowanych w sklepie budowlanym.

Czasami rodzi to pewne problemy, ale są to problemy bardzo przyjemne wynikające z bogactwa oferty. Najtrudniej zdecydować się na wybór motywy, czyli konkretnie zdjęcia, z którego zostanie wydrukowana fototapeta. Możemy wybierać z bazy zdjęć dostępnej w sklepie lub drukować na podstawie własnego zdjęcia. Bogactwo wyboru to kilkanaście milionów dostępnych fotografii (więcej http://mural24.pl/fototapeta).

Wybór fototapety zaczynamy od ustalenia wymiarów, czyli najpierw musimy zmierzyć ścianę. Wymiary będą potrzebne w druku, ponieważ fototapeta zostanie wydrukowana dokładnie tak, jak zamówimy. Wymiary fototapety określają również jej proporcje, a te z kolei są niezbędne w procesie kadrowania zdjęcia, czyli wybierania fragmentu najlepszego do wydruku. Musimy pamiętać o kompozycji na zdjęciu, ale również o takich przyziemnych sprawach jak to, czy jakiś ważny fragment fototapety nie będzie zasłonięty przez stolik lub kanapę.

Czasami nie wybieramy konkretnego tematu typu: krajobraz, kwiaty, ale szukamy zdjęcia w odpowiedniej kolorystyce. Takie kategorie zdjęć są również dostępne w bazie sklepu. W podobny sposób wybieramy również inne produkty pochodzące z wydruku, na przykład obrazy. Musimy mieć świadomość, że detale na obrazie będą mniejsze niż na fototapecie, więc inaczej je kadrujemy (przykłady http://mural24.pl/obraz). Obrazy nadają się do małych i dużych pomieszczeń, ich wielkość możemy dopasowywać do wielkości ściany, na której będą wisiały oraz do odległości, z której będą oglądane.

https://abweb.com.pl/w-poszukiwaniu-idealnego-wnetrza-meble-loftowe-jako-mistrz-przestrzeni/ https://beesafe.pl/porady/prawo-jazdy-na-automat/ https://artexint.com.pl/dusza-przemyslu-w-twoim-domu-kluczem-sa-meble-loftowe/