Dom i Wnętrze

Jak stworzyć miejsce idealne do odpoczynku?

Wiosna, lato, a nawet jesień to idealna pora na to, aby cieszyć się promieniami słońca bez konieczności jechania na drugi koniec Polski. Wystarczy niewielki ogródek i fantazja! Stworzenie idealnego miejsca do wypoczynku w ogrodzie nie zajmie nam wiele czasu czy nakładów finansowych – ważny jest jednak plan i fantazja!

Jakie meble do ogrodu wybrać?

Decydując się na kupno konkretnych mebli ogrodowych musimy przygotować się na ich spory wybór, szczególnie wprost u producentów. Oferują oni przede wszystkim modne obecnie meble technorattanowe, ale i aluminiowe czy drewniane. Meble technorattanowe odznaczają się przede wszystkim niezwykle niską wagą. Technorattan jest tworzywem syntetycznym, niezwykle trwałym i odpornym na uszkodzenia. Zwarta struktura technorattanu nie chłonie brudu ani wilgoci, przez co utrzymanie mebli w czystości nie sprawia żadnego problemu. Meble technorattanowe dostępne są w szerokich zestawach, w których skład wchodzą fotele, krzesła, stoliki, kufry, doniczki a nawet skrzynie ogrodowe. Drugim popularnym tworzywem jest aluminium – meble aluminiowe znajdziemy przede wszystkim w ogródkach restauracyjnych, kawiarniach. Są lekkie, odporne na wnikanie rdzy. Chętnie uzupełnia się je poprzez stosowanie poduszek i miękkich nakładek na siedziska.

para

W naszych ogrodach nie może zabraknąć również parasoli przeciwsłonecznych! Ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona przed nadmiernym promieniowaniem UV, ale i dawanie cienia i ochłody. Parasole przeciwsłoneczne dostępne są w licznych wariantach, w tym również parasole z wysięgnikami. Ich pół automatyczna budowa sprawia, że obsługa jest niezwykle prosta. Parasole przeciwsłoneczne wykonywane są z lekkich i trwałych tworzyw – na szczególną uwagę zasługuje kopuła parasola. Najczęściej wykorzystywane są tkaniny odporne na promieniowanie UV, ścieranie, działanie wilgoci czy wodę. Gęsta struktura tkaniny daje także gwarancję jakości podczas silniejszych podmuchów wiatru.

aahasc.org http://rosequarterdevelopment.org/spodnie-do-jazdy-konnej-jaki-model-wybrac/ https://gappnet.org/nowoczesne-meble-ogrodowe-z-technorattanu/