Dom i Wnętrze

Jak stworzyć miejsce idealne do odpoczynku?

Wiosna, lato, a nawet jesień to idealna pora na to, aby cieszyć się promieniami słońca bez konieczności jechania na drugi koniec Polski. Wystarczy niewielki ogródek i fantazja! Stworzenie idealnego miejsca do wypoczynku w ogrodzie nie zajmie nam wiele czasu czy nakładów finansowych – ważny jest jednak plan i fantazja!

Jakie meble do ogrodu wybrać?

Decydując się na kupno konkretnych mebli ogrodowych musimy przygotować się na ich spory wybór, szczególnie wprost u producentów. Oferują oni przede wszystkim modne obecnie meble technorattanowe, ale i aluminiowe czy drewniane. Meble technorattanowe odznaczają się przede wszystkim niezwykle niską wagą. Technorattan jest tworzywem syntetycznym, niezwykle trwałym i odpornym na uszkodzenia. Zwarta struktura technorattanu nie chłonie brudu ani wilgoci, przez co utrzymanie mebli w czystości nie sprawia żadnego problemu. Meble technorattanowe dostępne są w szerokich zestawach, w których skład wchodzą fotele, krzesła, stoliki, kufry, doniczki a nawet skrzynie ogrodowe. Drugim popularnym tworzywem jest aluminium – meble aluminiowe znajdziemy przede wszystkim w ogródkach restauracyjnych, kawiarniach. Są lekkie, odporne na wnikanie rdzy. Chętnie uzupełnia się je poprzez stosowanie poduszek i miękkich nakładek na siedziska.

para

W naszych ogrodach nie może zabraknąć również parasoli przeciwsłonecznych! Ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona przed nadmiernym promieniowaniem UV, ale i dawanie cienia i ochłody. Parasole przeciwsłoneczne dostępne są w licznych wariantach, w tym również parasole z wysięgnikami. Ich pół automatyczna budowa sprawia, że obsługa jest niezwykle prosta. Parasole przeciwsłoneczne wykonywane są z lekkich i trwałych tworzyw – na szczególną uwagę zasługuje kopuła parasola. Najczęściej wykorzystywane są tkaniny odporne na promieniowanie UV, ścieranie, działanie wilgoci czy wodę. Gęsta struktura tkaniny daje także gwarancję jakości podczas silniejszych podmuchów wiatru.

https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/ https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-prawa-jazdy/