Dom i Wnętrze

Elegancja i wygoda w salonie

Salony i poje dzienne spełniają kilka ról: przede wszystkim to miejsce gdzie odpoczywamy, relaksujemy się. Zazwyczaj w pomieszczeniach tych umieszczamy komplety wypoczynkowe, stołki kawowe, niewielkie biblioteczki, zestawu audio. Salony służą też do podejmowania gości – dlatego też często umieszczamy w nich duże stoły jadalne. Stoły umożliwiają na wykorzystanie salonu jako… ekskluzywnej jadalni!

Jak zachować wszystkie te funkcje i nie obciążyć optycznie pomieszczenia?

Postaw na eleganckie dodatki!

Kluczem do stworzenia nietuzinkowego i wygodne wnętrza są odpowiednio dobrane dodatki. W przypadku salonu istotne będą stoły i krzesła. O ile wybór niewielkiego stolika kawowego nie będzie problemem, o tyle wybór stołu jadalnego i krzeseł może być kłopotliwy.

Stół może stanowić całość lub być rozkładany. Druga opcja jest zalecana do mieszkań czy domów, gdzie często przyjmowani są gości lub gdzie rodzina jest duża. Stół powinien być wykonany z trwałego tworzywa, łatwego w czyszczeniu. Co z krzesłami? Powinny być dobrane do stołu. W klasycznych wnętrzach gdzie postawiliśmy drewniane meble najlepiej będą wyglądać ekskluzywne krzesła, tapicerowane, ze zdobieniami i profilowanym oparciem. Krzesła takie zapewniają komfort podczas siedzenia oraz odciążają kręgosłup.

https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ zobacz