Dom i Wnętrze

Domy drewniane pod klucz – znajdź dom idealny dla siebie

O budownictwie pasywnym mówi się dzisiaj coraz więcej, szczególnie w kontekście ochrony środowiska oraz szukania odnawialnych źródeł energii. Budownictwo pasywne przywędrowało do Polski ze Skandynawii i Kanady i nie jest nowością – pierwsze domy tego typu powstawały jeszcze pod koniec XX wieku. Dzisiaj jednak wiemy o nich zdecydowanie więcej. Czy taki dom może być alternatywą dla klasycznego budownictwa murowanego?

 

Dom o wyjątkowych parametrach

W Polsce budową domów drewnianych zajmuje się wiele firm, niewiele jednak może zaproponować nam gotowe projekty. W obszernych katalogach topowych producentów znajdziemy zarówno domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak i domy piętrowe. W bryły większości z nich wpisany jest garaż i podjazd. Taki dom może okazać się spełnieniem marzenia o własnym miejscu na świecie. Dodatkowo kuszą nas również ceny – te są znacznie niższe od możliwości budowania domu murowanego czy kupna gotowego domu od dewelopera. Istotne jest także to, że domy drewniane buduje się znacznie szybciej. Domy w stanie surowym zamkniętym oddaje się już po ok 2 miesiącach, domy drewniane pod klucz po 8 miesiącach. Najlepsi wykonawcy zaproponują nam także wykończenie domu wewnątrz, co zazwyczaj oznacza malowanie ścian, położenie paneli, instalację schodów.

Wiele osób zastanawia się jak docieplane są domy tego typu? Odpowiedź jest prosta – istnieje możliwość zastosowania wielu interesujących materiałów termoizolacyjnych i membran, które połączone pozwolą na stworzenie domu energooszczędnego.

 

Jak budowany jest dom drewniany?

Podstawą jest wykopanie fundamentów oraz ich wylanie – to jedyny element domu, który wymaga schnięcia. Kolejno ważne jest postawienie drewnianego szkieletu, uzupełnienie go gotowymi ścianami, położenie dachu, wypełnienie ocieplenia ścian, zainstalowanie okien, drzwi.

 

 

https://podlasie24.pl/blok-promocyjny/jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodowe-przewodnik-dla-poczatkujacych-20240429140745 zobacz https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/