Dom i Wnętrze

Domy drewniane pod klucz – znajdź dom idealny dla siebie

O budownictwie pasywnym mówi się dzisiaj coraz więcej, szczególnie w kontekście ochrony środowiska oraz szukania odnawialnych źródeł energii. Budownictwo pasywne przywędrowało do Polski ze Skandynawii i Kanady i nie jest nowością – pierwsze domy tego typu powstawały jeszcze pod koniec XX wieku. Dzisiaj jednak wiemy o nich zdecydowanie więcej. Czy taki dom może być alternatywą dla klasycznego budownictwa murowanego?

 

Dom o wyjątkowych parametrach

W Polsce budową domów drewnianych zajmuje się wiele firm, niewiele jednak może zaproponować nam gotowe projekty. W obszernych katalogach topowych producentów znajdziemy zarówno domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak i domy piętrowe. W bryły większości z nich wpisany jest garaż i podjazd. Taki dom może okazać się spełnieniem marzenia o własnym miejscu na świecie. Dodatkowo kuszą nas również ceny – te są znacznie niższe od możliwości budowania domu murowanego czy kupna gotowego domu od dewelopera. Istotne jest także to, że domy drewniane buduje się znacznie szybciej. Domy w stanie surowym zamkniętym oddaje się już po ok 2 miesiącach, domy drewniane pod klucz po 8 miesiącach. Najlepsi wykonawcy zaproponują nam także wykończenie domu wewnątrz, co zazwyczaj oznacza malowanie ścian, położenie paneli, instalację schodów.

Wiele osób zastanawia się jak docieplane są domy tego typu? Odpowiedź jest prosta – istnieje możliwość zastosowania wielu interesujących materiałów termoizolacyjnych i membran, które połączone pozwolą na stworzenie domu energooszczędnego.

 

Jak budowany jest dom drewniany?

Podstawą jest wykopanie fundamentów oraz ich wylanie – to jedyny element domu, który wymaga schnięcia. Kolejno ważne jest postawienie drewnianego szkieletu, uzupełnienie go gotowymi ścianami, położenie dachu, wypełnienie ocieplenia ścian, zainstalowanie okien, drzwi.

 

 

meble technorattan modułowe komplet tarasowy aluminiowy zestaw ogrodowy