Dom i Wnętrze

 Co wiesz o nowoczesnych domach drewnianych w Polsce?

Idealny dom w naszym rozumieniu to taki, który jest nie tylko komfortowy, ale może też zapewnić bezpieczeństwo naszym bliskim. Dzisiaj zbudowanie domu jest bardzo proste – problem jest tylko jeden: pieniądze. Chcąc mieszkać we własnym domu jednorodzinnym musimy zaciągnąć olbrzymi kredyt, którego spłata zostanie rozłożona na długie lata. Czy istnieje alternatywa? Tak!

Dom z drewna w konstrukcji szkieletowej

Moda na domy drewniane przywędrowała do Polski wiele lat temu – dzisiaj wiele firm takich jak mawit.com.pl może zaoferować nam wybudowanie takiego domu od podstaw. Pierwszym krokiem będzie jednak wybranie odpowiedniego projektu. Wśród licznych propozycji firm budowlanych przeważają domy piętrowe oraz domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Obie opcje wybierane są także ze względu na możliwość wybudowania garażu dla samochodu. Zaletą nowoczesnych domów drewnianych jest to, że ich budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym miesiącu w roku – wszystko za sprawą zastosowania drewna jako głównego budulca. Jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty domu. Sama konstrukcja wznoszona jest w kilka miesięcy. W zależności od tego, czy dom ma zostać oddany w stanie surowym zamkniętym czy deweloperskim budowa trwa od 2 do 8 miesięcy. W tym czasie możliwe jest także kompleksowe wykończenie wnętrza przez firmy budowlane.

Dlaczego zakup nowoczesnych domów drewnianych się opłaca?

Koszty wybudowania domu z drewna szacuje się na znacznie niższe niż w przypadku domów murowanych. Oszczędność rzędu 35% to spora kwota, szczególnie biorąc pod uwagę konieczność zaciągania kredytów. Domy drewniane doskonale wpisują się w przestrzeń miejską, stanowią także harmonijne połączenie pomiędzy naturą a nowoczesnością. Warto rozważyć te inwestycję na poważnie!