Dom i Wnętrze

Jaki wybrać kolor kompletów wypoczynkowych?

Urządzając wnętrze mieszkania lub domu jednym z istotniejszych elementów jego wyposażenia jest komplet wypoczynkowy, który wpływa zarówno na estetykę pomieszczenia jak i efektywność wypoczywania domowników oraz gości. W każdym salonie lub pokoju dziennym znajdziemy sofę, kanapę, rogówkę lub wersalkę. Na rynku dostępna jest szeroka oferta barw. Jaki kolor wybrać?

Wygląd ma ogromne znaczenie!

Jak wynika z obserwacji pierwszym kryterium najczęściej branym pod uwagę przez klientów, podczas wyboru kompletu wypoczynkowego jest walor wizualny – wygląd oraz styl wykonania. Najbardziej popularnym kolorem jest biały i czarny, który dzięki uniwersalnej barwie pasuje do większości klasycznych aranżacji. Producenci nowoczesnych kolekcji preferują kolor naturalnych materiałów drewna takich jak:

  • dąb,
  • orzechu,
  • sosna,
  • kasztan,
  • plon.

Postaw na kolor

Jak informują sprzedawcy, w ostatnich miesiącach dużą popularnością cieszą się komplety mebli wypoczynkowych w kolorze szarości. Producenci oferują mnóstwo odcieni tej barwy, dzięki czemu klient ma możliwość idealnego dobrania kolor do aranżacji salonu. Kolorowe komplety wypoczynkowe są najrzadziej kupowane. Jeśli już zostaną wybrane, to często przez osoby młode, które urządzają swoje lokum przejściowo. Największa sprzedaż kolorowych sof oraz kanap dotyczy koloru żółtego, czerwonego oraz fioletowego. Duży wybór kolorowych tkanin i skór na meblach wypoczynkowych jest dostępny na targach meblowych.