Dom i Wnętrze

W białym salonie poczujesz się królewsko!

Dawne wnętrza pałacowe z upodobaniem dekorowano bielą. Rozległe zazwyczaj pomieszczenia stawały się z tego powodu jeszcze większe wizualnie i jaśniejsze. Biel to kolor wytwornych salonów, bawialni i jadalni. To barwa iście królewska, której walory na nowo odkrywa dla siebie współczesna estetyka i architektura wnętrz. W salonie urządzonym na biało poczujemy się trochę jak w swoim prywatnym królestwie. Jednocześnie takie miejsce będzie prezentowało się wyjątkowo romantycznie i nowocześnie. Biel stanie się łącznikiem pomiędzy różnymi płaszczyznami stylistycznymi.

Biała komoda w salonie

Meblem salonowym, który łączy dwa światy, jest na pewno komoda. Odsyła nas ona do dawnych pałaców i wilii,  do salonów, w których komoda pełniła bardzo ważną funkcję dekoracyjną. Dzisiaj odzyskujemy znaczenie tego mebla i  coraz bardziej go upiększamy, także wówczas, gdy upiększanie oznacza dążenie do skrajnie pojętego minimalizmu. Białe komody stanowią przykład takich działań designerskich. Prezentują się niezwykle intrygująco, o czym przekonamy się na stronie gama-sklep.com.pl, gdzie znajdziemy także wiele innych mebli w tym kolorze.

Biały stolik rtv w salonie

Przedmiotem, którego nie może zabraknąć w nowoczesnym salonie umeblowanym po królewsku, jest biały stolik rtv. Mebel, który stanie się brakującym ogniwem salonowej aranżacji albo wręcz jej dominantą. Projektanci białych mebli mają dla nas w tej kategorii naprawdę wiele interesujących propozycji. Białe stoliki rtv niejednokrotnie przypominają awangardowe realizacje, które przy tym zachowują wszelkie swoje funkcje praktyczne. Fantastycznie biały stolik wyglądać będzie w wysokim połysku.

Biały komplet wypoczynkowy

W białym salonie obowiązkowo musi się pojawić biały zestaw mebli tapicerowanych. Podobnie jak w przypadku innych mebli także w tej kategorii można się spodziewać różnorodności stylistycznej. Znajdziemy zarówno białe sofy i fotele w klasycznym stylu (w duchu chociażby angielskiego wzornictwa), jak i te sprowadzone do elementarnych brył, inspirowane sztuką współczesną.