Dom i Wnętrze

Modne i funkcjonalne kolory do salonu

Odpowiednio dobrane kolory do salonu powinny być dobrze przemyślane, jeżeli nie planujemy urządzać malowania w każdym miesiącu. Wybierając odcień ścian, mebli, dodatków pamiętajmy o stworzeniu spójnego wnętrza, gdzie z przyjemnością zawsze będziemy spędzać czas.

Kolory do salonu – jeden czy więcej?

Zanim cokolwiek wstawimy do pokoju dziennego zdecydujmy o tym jakie kolory do salonu będą tu rządzić. Bardzo łatwa aranżacja pokoju dziennego będzie wtedy, kiedy zdecydujemy się na jeden kolor. W tym momencie możemy pobawić się odcieniami, których na pewno nikomu nie zabraknie. Warto jednak zastanowić się czy jeden kolor nie będzie wydawał nam się zbyt nudny. W szczególności, jeżeli jesteśmy osobami energicznymi, radosnymi, podejmującymi się chętnie nowych działań. Zdecydujmy się na trzy kolor z których jeden może być bardzo wyraźny, zdecydowanie odcinający się od całej reszty aranżacji pokoju dziennego. 

Kombinacje kolorów

Jakie kolory do salonu są dobre? Pomarańczowy będzie dobrze komponował się z niebieskimi lub też białymi dodatkami. Kolor beżowy, czarny lub szary można połączyć z zielonym, żółtym lub niebieskim. W przypadku koloru zielonego przypominającego nam o powiązaniu z naturą możemy zdecydować się na jasne odcienie naturalnego drewna. Energetyczna żółć pasuje do białego, zielonego lub błękitnego. Czerwień to silnie pobudzający kolor, który można dopasować do niebieskiego, fioletowego lub różowego. Spokojną biel można połączyć z różnymi odcieniami szarości lub pudrowego różu. 

https://myvatn.org https://evokerc.com https://bannedcd.org