Dom i Wnętrze

Modna kuchnia – inspiracje

Wnętrza kuchenne powinny być nie tylko funkcjonalne, ale też dopasowane do potrzeb konkretnych użytkowników. Szukając inspiracji na niebanalne wnętrze, warto zwrócić uwagę na najmodniejsze trendy i propozycje projektantów. Jakie rozwiązania modne są w 2023 roku?

Kuchnia nowoczesna – wysoka funkcjonalność i elegancja

Nie ma wątpliwości, że jedną z najchętniej wykorzystywanych aranżacji są nowoczesne kuchnie. Kuchnie takie to wnętrza funkcjonalne i eleganckie, składające się z mebli kuchennych o lśniących i gładkich frontach. Modne kolory ścian w kuchni 2023 w tym wypadku to przede wszystkim ponadczasowa biel, ale też butelkowa zieleń, kolor granatu, pastele. Jasne kolory w nowoczesnych kuchniach pozwolą na odbicie światła i optyczne powiększenie przestrzeni. Takie rozwiązanie jest idealne do aneksów kuchennych oraz mniejszych kuchni.

Kuchnia w stylu angielskim

Chcąc zaaranżować kuchnię w sposób niebanalny, warto zwrócić uwagę na styl angielski. Kuchnie takie utrzymane są najczęściej w bieli, a meble stylizowane są na klasyczne. Kolekcje meblowe nawiązujące do stylu angielskiego poznać można po dekoracyjnych frezach na frontach, ale też eleganckich uchwytach czy przeszkleniach witryn. W takich kuchniach warto też postawić na stylizowane elementy użytkowe, np. baterię i zlew.

Kuchnia industrialna – siła tkwi w prostocie

Wnętrza industrialne stylizowane są na fabryczne. Kolorystyka w nich panująca to czerń, biel, beże, grafit, granat. W zaaranżowaniu takiego wnętrza pomogą meble, w których fronty zdobią kolory czerni, ale też dekory imitujące naturalne drewno. W kuchniach loftowych warto wykorzystać blaty z litego drewna – taki blat jest trwały, prezentuje się rewelacyjnie. Dobrym pomysłem będzie też wydłużenie blatu lub wykreowanie niewielkiej przestrzeni do podawania kawy czy niewielkich posiłków.