Dom i Wnętrze

Meble do kuchni – czy kolorystyka ma znaczenie?

Większość ludzi traktuję kuchnie jako miejsce służące tylko i wyłącznie do przygotowywania posiłków i sprzątania po nich. Jest jednak grupa osób, dla której najdrobniejsze detale mają znaczenie, nawet takie jak to, w jakich kolorach są meble do kuchni.

 

Nie takie meble do kuchni straszne, jak je malują…

Osoby szczególnie wyczulone na punkcie estetyki, które mają doskonale wyostrzony zmysł przestrzenny i kolorystyczny, będą w stanie poświęcić dużo czasu, by ich nowe meble do kuchni miały odpowiedni kolor. Musi się on komponować z kolorem ścian, lodówki, odcieniem sufitu jak również stylem oświetlenia kuchennego. To oczywiście skrajności, gdyż to właśnie te elementy są dobierane pod meble do kuchni. Ale czy jest jakiś uniwersalny sposób, dzięki któremu będziemy wiedzieć, jaki kolor powinny mieć nasze meble do kuchni jak i ich otoczenie?

Jak to mawiają – diabeł tkwi w szczegółach

Można to nich zaliczyć nasłonecznienie kuchni, ilość i położenie okien, wymiary i kształt kuchni, jak również obecność przedmiotów, na których położenie nie mamy wpływu – jak na przykład grzejniki, rury z wodą czy też gazowe. Jeżeli nie mamy za bardzo pojęcia, jaki kolor mają mieć meble do kuchni, ściany czy też podłoga, warto poprosić o pomoc konsultanta, który bez problemu uwzględni wszystkie elementy i będzie w stanie jak najlepiej nam doradzić. Zapewne w mniejszych kuchniach polecane będą jasne meble na wysoki połysk, a ciemne kuchnie będą proponowane tylko w dużych, dobrze oświetlonych kuchniach.

 

 

https://seahome.pl https://zen-satori.org https://poochfest.org