Dom i Wnętrze

Meble biurowe w domu – stwórz domowy kącik do pracy!

Coraz częściej musimy nadganiać prace w domu – dotyczy to głównie pracowników administracyjnych, ale też projektantów, architektów, osób związanych z tworzeniem korekt dokumentów czy książek. W takich sytuacjach warto mieć miejsce dostosowane do naszych potrzeb. Nawet w niewielkim mieszkaniu bez problemu urządzimy sobie niewielki kącik do pracy. Od czego zacząć?

Konieczne jest wygospodarowanie miejsca – może być to pokój dzienny, sypialnia. Ważne jest, aby jak najdłużej móc korzystać z naturalnego światła. Niezbędne okaże się biurko oraz krzesło obrotowe. Klasyczne meble biurowe okażą się idealnym rozwiązaniem – szeroki wybór oraz możliwość dopasowania parametrów mebli sprawia, że bez problemu znajdziemy model dla siebie.

Biurko i krzesło

Dobór biurka powinien być uzależniony przede wszystkim ilością dostępnego miejsca. W sklepach znajdziemy biurka niewielkie, średniej i dużej wielkości. Wiele z nim posiada dodatkowo składane blaty, pozwalające na zwiększenie powierzchni użytkowej biurka. Zwracajmy uwagę na wysokość mebla – zazwyczaj jest to wartość niezmienna. W przypadku krzesła sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Przede wszystkim warto szukać fotela o profilowanym siedzisku raz oparciu. Dzięki temu podczas wielu godzin pracy nie odczujemy dyskomfortu. Profilowane oparcie stanowi dobre podparcie dla kręgosłupa. Kiedy jest ono źle dobrane już po kilkunastu minutach zaczniemy się wiercić i szukać wygodniejszej pozycji dla ciała.

Istotne jest, aby oparcie wykonane było z materiału przepuszczającego powietrze – wentylacja pleców także wpłynie na nasz komfort. Siedzisko powinno być regulowane względem wysokości. Tapicerka siedziska musi być wykonana z trwałego materiału, odpornego na ścieranie. Wiele modeli posiada również możliwość regulacji szerokości rozstawienia podłokietników.