Dom i Wnętrze

Jak ustawić meble kuchenne?

Ładne i estetyczne meble kuchenne w niewielkim stopniu wpływają na to, że w kuchni pracuje nam się wygodnie. O wygodzie decyduje sposób w jaki zostaną ustawione oraz wysokość na jakiej znajdą się kuchenne blaty.

Jaką wysokość powinny mieć meble kuchenne?

Meble kuchenne mają szerokość: 30, 45, 60 i 90 centymetrów. Mówimy oczywiście o szerokościach typowych szafek kuchennych. Wysokość typowych szafek wiszących wynosi od 55 do 100 centymetrów. Bardzo ważne jest więc to, na jakiej wysokości je zawiesimy. Półki w wiszących szafkach, do których sięgamy każdego dnia nie powinny znajdować się wyżej niż na wysokości 205 centymetrów. Ważna jest także szerokość szafek; dolne szafki, które będą głębsze niż 60 centymetrów nie pozwolą nam dogodnie sięgnąć i wydostać stojące w nich przedmioty. Stół kuchenny, przy którym będziemy pracować w pozycji siedzącej powinien mieć wysokość 85-90 centymetrów.

 

Jak ustawić meble kuchenne?

Bardzo popularne jest urządzanie kuchni jednociągowej. W takiej kuchni wszystkie szafki kuchenne i sprzęty tworzą jedną linię. Są połączone blatem. Kuchnię można zagospodarować także jako dwuciągową. Ciąg kuchenny można ustawić w kształcie litery L albo U. Rozwiązania te są spotykane równie często jak kuchnia jednociągowa. Jednakowa wysokość blatów kuchennych to standard. Wygodniej jest jednak, gdy wysokość blatów jest zróżnicowana. W typowych szafkach wysokość blatów zróżnicujemy pod warunkiem, że mają one regulowane nóżki. W przypadku, gdy metraż kuchni jest duży warto rozważyć ustawienie tylko szafek stojących. Zagospodarowując kuchnię w ten sposób nad szafkami montujemy półki na naczynia i akcesoria, po które sięgamy każdego dnia. Rodzajów zabudowy jest więcej niż te przez nas opisane – dzięki temu możemy wybrać taką, które w naszej kuchni sprawdzi się najlepiej.

https://cream-browser.net https://gazetaolsztynska.pl/907337 https://promyana-bg.org